Üdvözletem!!
A képen látható Inverteren a bekarikázott "tekercs" nagyon hangosan sípol. Igazából nem tudom beazonosítani milyen alkatrész az.
Esetleg lehet cserélni , lehet olyat kapni vagy komplett invertert kell cserélni.
Válaszokat előre is köszönöm!!
A fenti led tv háttér világítás bekapcsolás után rövid ideig kb 2-3s világít, majd megszünik. A kép és hang rendben. A PCB EAX64905801 panelon a LD701 led 4 rövid felvillanással jelez. Ha a világítási hiba magától megszünik, néhány napon keresztül több órát is üzemel hiba nélkül, de ha meggondolja magát, akkor nem müködik a világítás. A led+ táp ilyenkor csak 65V. Jó lenne egy rajz a panelról, de sajna nem találtam meg. A LED 2x3 csoportba kötve, külön csatlakozón található.
Üdvözlet minden kolegának!
Eladó LG 50PT250 plazma tv alkatrészei egyben vagy egyenként is!Minden műküdik,tesztelt.
-Zsus:Eax63529101,
-Ysus+buffer:EAX62846401
-Tápegység:EAX63329902/2
-Control board:EAX63986201
-Mainboard:GP2R,EAX63426602(0).Kérésre képeket is tudok küldeni.A kijelző tipusa:PDP50T30010,Feszültségei:VA=55v,VS=205V,
Érdeklődni e-mailben:djmagus25@freemail.hu
Sziasztok!
Van nálam egy UB850V -s LG tv, ami nem indult el készenlétből. A led úgy villog ahogy induláskor szokott, de sem a t-con tápja sem a háttérfény nem indul.
Az összes többi tápfeszültség rendben.
Hibakeresés közben indítgatva egyszer sikerült elindítani véletlenül, de aztán nem ismét nem indult.
Ezután a reset gomb nyomkodásával sikerült újra elindítani nagyon nehezen. Ekkor csináltam gyári visszaállítást, és teljesen helyreállt. Stabilan indult, és működött hosszabb ideig.
Viszont ha kihűl ismét nem indul. A különbség csak az hogy ha bekapcsolva hagyom 5 percig, és újraindítom - akkor hibátlanul működik.
Ez lehet EMMC hiba? Újraírhatnám, de egyenlőre a dump sincs meg és kétségeim vannak hogy az EMMC miért javulna meg a melegedéstől.
Vagy ez inkább bga leválás lehet? Akkor miért nem érzékeny a main mozgatására mikor megjavul...
Vagy mégis van valahol egy kóbor kondi amit nem találok meg? Ez lenne a melegen jó hidegen nem jó szokásos megoldása.
Ha valaki találkozott közületek ezzel a jelenséggel, adjon nekem tanácsot...
Köszönöm!