Sziasztok!
Adott 2db a témában megnevezett tv ugyan azzal a hibával. Az egyiket kb 1 éve szalagkábel maszkolással életre keltettem, de 2 hónapig bírta csak. Azóta áll a dobozában. Most hozzám került egy ugyan ilyen tv, amin bekapcsolás után megjelenik elmosódva az LG logo, de aztán csak a háttér megy és semmi. Szalagkábel maszkolás sem segít. Kijelző zárlatra gondoltam eddig mindkét tv-nél, de az az érdekes, ha átcserélem a 2 alaplapot, akkor a korábbi tv-n is megjelenik az LG logo elmosódva bekapcsolás után, de a saját alaplapjával ezt nem csinálja. Csatoltam egy képet az alaplapról. Bekarikáztam pár kondit és diódát, ahol semmilyen tápfeszt nem tudok mérni egyik alaplapon sem. Lehet, hogy mégsem kijelző gond, hanem alaplap probléma van mind a 2 tv-nél?
Sziasztok! A címbeli gép szívat picit. Eddig eljutottam odáig hogy a tcon elvileg műxik. Ezt onnan gondolom hogy a kijelző(LC420euf) adatlapján találtam egy üzemmódot amivel teszt állásba lehet kapcsolni a tcont. Piros,zöld, kék színeket, valamint fehér és fekete képernyőt váltja egymás után sorban.Így teljesen jól viselkedik. Normál módban néha bevillanik a képtartalom, de csíkosan, darabosan. Mintha a mainboard döglődne. LVDS-en jönnek jelek,bár nem meggyőző. Úgy 9ms-onként van valami rövid ideig tartó forgalom a csatornákon. A proci meg melegszik rendesen,de szerintem nem rendellenesen. Pont attól tartok ez tett be neki. Vagy "megsült", vagy épp leválni készülnek a BGA forrasztásai. Érdemes rámelegíteni? Vagy ennek az alaplapnak már meszeltek? Köszi előre is ha valaki tud valamit segíteni!
Sziasztok!
A fenti gépnél YSUS modulon hibát találtam melyen az R4 10R 2W ,illetve a feteknél a Q11 (SUM 45 N 25-58)hibás , olvastam egy régebbi kérés is erről szólt , azt is megnéztem de sokra nem mentem vele hogy érdemes egyáltalán foglalkozni vele mert eleve a PDP vagy az Y-drive hibás
Leírnám a típusát: LGE PDP050811, Model 42V7, YSUS, 6871QH036D 2XXX, a kis fehér cimkén : 6871QDH084A Még olyan kérdésem volna, hogy a hibás alkatrészeket kicserélem mert az még nem sok, A hibrid drága bele, mert még azt megkockáztatnám, de jobban nem akarok bele mélyedni, mert a javító KIT 3 panelt ki kell cserélni az elég húzós lenne 120Font 400Ft-jával, vagy esetleg valakinek elfekvőben egy YSUS modulja persze magánban.
üdv : Attila
Sziasztok!
Egy LG MZ44PZ42 típusú plazmával szívok de nagyon csúnyán.
Eredetileg úgy került hozzám hogy az y-boardon egy 47uf200v kondi volt kipukkanva és nem volt képtartalom. Csere után helyzet változatlan. Z-board hibridje nem zárlatos minden fesz megvan. y-boardon a hibrid 15v-ja nem volt csak 5v kikondiztam a pwm-et és meglett a 15v pontosan, de képtartalom helyett csak pár pixel jelenik meg egyszer kétszer. Z-boardot lehúztam de semmi képtartalom nem jelenik meg y-bufferek kapnak delejt. Logikai boardon a 3.4v 6v 12v 5v ledje pirosan világít és a tápja is eléggé melegszik de minden feszültség tökéletesen megvan, terhelésre se változnak meg. Tanácstalan vagyok és kifogytam az ötletekből. Kérek mindenkit aki tud érdemben segíteni tegye meg mert a tv egy nagyon jó ismerősömé.
Előre is köszönöm.
Üdv:Irkax