i have a strange problem with my LG 55 led tv HDMI INPUTS.
when i connect the cable tv HDMI to the HDMI input of the lg led tv .the tv says NO SIGNAL .but if i connect to the same inputs a china tv box all is working fine. all the HDMI inputs are the same. non of them work with cable tv but work well with the china tv box.
this happens only on this specific tv another tv i have work fins with the cable tv and with the china tv box.
i cant figure way it happens in this tv only.
thanks, to the helpers?
Sziasztok!!
Én egy újabb hibával állnék elő, mégpedig egy 42LG3000 esetén, egy olyan jelenség fogadott egyik reggel, hogy a kép homályos és foltos, valamint a színek is fakók és kuszák. A mellékelt képen látszik a képernyő alján levő legömbölyített sarkak is. A kép látható, de nagyon élvezhetetlen. Közben színes csíkok mászkálnak balra, jobbra.
kb 15-20 perc "bemelegedés" után a kép visszaáll normál állapotra. Éles, és szép kontrasztos képet ad ismételten.
Mi lehet a gondja??!
Köszönöm!
Link:
http://elektrotanya.com/files/page/2009/09/42LG3000_kephiba.jpg

Kedves Kollégák!
Édesanyám sokat használt kedvenc TV-je került egy lépéssel közelebb az elektromos hulladékká váláshoz.
A hiba az volt eredetileg, hogy nem kapcsolt be mindig - ezt a táp panel újrakondizása megoldotta.
Ellenben feltűnt, hogy minden kép erős zöld beütéssel jelenik meg, a jelforrástól függetlenül.
Mivel CCFL-es a képernyő, ezért nem hiszem, hogy a háttérvilágításnak lenne baja. Láttatok már ehhez hasonló hibát? Merre indulnátok el?
Kedves lakók! A fent említett LCD tévével tanácstalan vagyok, stby módból nem lehet bekapcsolni se távirányítóról se kezelő gomról villog a zöld led és vissza vált pirosra. Csak akkor csinálja ha kb egy 7-9 órát van stby módban, ha áramtalanítom utánna be lehet kapcsolni be kapcsolástól kb 2 óraig be illetve ki lehet kapcsolni.Tápegységet átnéztem,mérésre minden fesz érték jónak tűnik tápot átforrasztottam találtam egy pár repedt forrasztást elkók nem púposak üzem közbe nem forr egyiksem viszont stby módban a tápegség halkan sípok el normális? valami tipp??
T:Zsolt.