Sziasztok!
Van nekem egy 1995-ben vásárolt Yamaha PSR-510 amatőr (tehát nem profi zenészek használják) szintetizátorom aminek a fejhallgató és az AUX kimenetének ugyanaz a csatlakozója.
Laikusként én azt szeretném megérteni, hogy ez hogyan lehetséges, mert amikor a fejhallgatót bedugom ebbe a csatlakozó aljzatba (amikor is a szinti hangszórói elnémulnak), attól kezdve a szinti hangerő szabályzó gombjával tudom a fejhallgató hangerejét is szabályozni.
Én idáig úgy tudtam, hogy az AUX kimenet jele egy stabil volt illetve mV tartományba esik, amit nem szoktak és nem is lehet változtatni azért, hogy a hozzá kötött erősítő bemenő elektronikáját véletlenül se tudja károsítani.
De ebben az esetben a hangerő szabályzó gomb pont ezt teszi.
(Nem feltételezem, hogy ennek a kimenő áramkörnek lenne egy spéci áramköre kizárólag arra a célra, hogy detektálja, hogy fejhallgató vagy erősítő van-e az aljzatba bedugva.)
Tehát, mit tanácsoltok nekem ez ügyben? Pl. hová állítsam a hangerő szabályzó lineáris potiját ha a szintit egy erősítőhöz akarom kötni?
Van nekem egy nagyon érzékeny Fluke 87-es DVOM voltmérőm, azzal tudnék a csatlakozón feszültséget mérni ha ez segítene, de engem leginkább egy olyan megoldás nyugtatna meg végleg ha egy hozzáértő szakember adna hozzá egy valódi AUX kimenetet néhány forrasztással a megfelelő helyen.
De várom a javaslataitokat. A szerviz manualt le lehet tölteni innen az elektrotanyáról, az utolsó oldalán láttam a legjobb ábrázolását ennek az áramkörnek.
Tisztelettel köszöntöm a fórumozókat!
Áramszünet után tönkre ment a Smsl SH-9 fejhallgató erősítőm tápegysége.
Hol tudok hozzájutni a + - 18v-os ultra low noise kockához amit szeretnék kicserélni.
Hálás vagyok a figyelemért.
Hello!
Talán rossz a kategória, de ez állt közelebb hozzá.
Hosszú hónapokig a fejhallgató hibátlan volt, majd 1x bekapcsolva maradt és bár többnyire magától kikapcsol 5 perc csönd után, most nem tette és túlmerült.
Kábeles csatlakozót is tettem rá, az volt a furcsa, hogy az teljesen féloldalas volt és hullámzott a hangja. Később gondoltam, hogy esetleg a lemerülés lehet az oka... töltőre dugva nem töltötte, csak villogott. Le kellett forrasztani az aksit (a főkapcsoló nem választja le), az után jött csak helyre és lehetett ismét tölteni.
Viszont azóta mind kábelesen, mind BT kapcsolattal az egyik oldal dinamikája elveszett, tehát kevesebb benne a basszus, ezért olyan 80%-os hangerőnek hallatszik.
Ez hogy függhet össze a túlmerüléssel?
Nem lett nagy hangerővel hajtva, így a hangszórója nem sérülhetett.
Természetesen több forrást is próbáltam (másik lejátszó, másik BT eszköz, SD kártyás lejátszás), ugyanaz az eredmény, de eleve be és kikapcsoláskor dallamot játszik, az is féloldalas egy picit, tehát az erősítő részére tippelnék, de mitől tudott volna tönkremenni?
Egyszerre a kábelest és a BT-t soha nem használtam. A kábel (jack) közvetlenül a hangszóróra van kötve, nincs leválasztás, mert olyan csatlakozó nem fért volna bele, de majdnem fél éve használom és nem okozott problémát soha.
Mi lehet a probléma és mi okozhatta? A túlmerülés? A lemerülten folyamatosan próbálkozó bekapcsolás?
Tudom, a legegyszerűbb mód, ha leellenállásozom a jó oldalt és akkor azonos lesz a hangerő, de én inkább a hiba forrását keresném meg, ám kis elektronikai tapasztalattal, tehát szkóppal nem tudok mérni, csak szimpla multiméterrel, az meg gondolom kevés.
Üdvözlet Mindenkinek!
Egy TMR-RF850R típusú wireless fejhallgatóval bajlódok.Mindent jól csinál, csak kb. 5 perc után kikapcsol.A tápot egy pillanatra megszakítva ismét indul, de 5 perc után ismét leáll. Nem találok hozzá kapcsolási rajzot sehol. Kérem,ötlettel, vagy doksival, segítsetek.
irokéz