Sziasztok! Adott a címben szereplő tv. Bekapcsolás után csak szürke háttér jelenik meg, rajta egy kis sötétszürke téglalap, amiben V3.41.1 felirat jelenik meg. Ez gondolom a szoftver verziója lehet. Olyan mintha valami szerviz módban lenne. Se csatornaváltásra, se hangerőre nem reagál. Ha nyomva tartom a menü meg a csatorna fel gombot, akkor feldobja a csatorna számot, de ennyi. Lehet ezzel valamit kezdeni?
hi.
a fenti plasma többszöri-egymásutáni- 230v-os hálózat ki-be kapcsolódás után ua teszi mint a hálózat.
230v bedug-stby led on-villog,indulna-képernyőn enyhe halvány derengés-majd kikapcs és folyt köv.
tápfeszeket mértem-jók. ua mint az előirt.
y-mainban kondit még nem cseréltem,de a félvezetőket átmérve zárlatot nem találtam.
valakinek ötlete-tapasztalata??
esetleg bontásból panel??
a száma:LJ41-08458A R1,2 50UF2P (1 layer) rev:AA3
logic main-on ledek jeleznek...
üdv: egon
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A fenti TV-ben a háttérvilágítás nem indul. Kijelzőt kivettem, LED sort kimértem működik. Csatlakozóknál kontakt hiba nincs. A LED DRIVER 1-es lábára azaz az EN lábára 2,63V érkezik meg az alaplapról. A DRIVER 9 lábán azaz a PWMO lábon nem mérhető semmi. Lehet-e a MAP3202 IC hibás. Én még ilyennel nem találkoztam. A DRIVER tápfesze 12 V is megvan.
Sziasztok!
Ismét segítséget kérnék azoktól, akik ismerik eme remekművet és megosztanák tudásukat.
Sajnos túl sok életjelet nem ad magáról a készülék, bár "a háttérben" dolgozik rendesen.
Vagyis tápegység rendben, elvileg minden feszültség megvan, beleértve a segéd tápokat is.
Kikapcsoláskor 3 villanás a leden. Amúgy persze se kép se hang... csak a procija forr rendesen. (még nem mértem hőfokot, de kézzel nem ajánlanám senkinek megérinteni)
Tehát adódik a kérdés, ez "normális", vagy ne is keresgéljem a baj forrását tovább?
Kiderült van életjel, CSAK háttér világítás nincs.
Immár a kérdés az, miként lehet (ha lehet) megállapítani, hogy inverter vagy cső hiba?
Köszönettel: Z.
A tulaj türelmetlensége miatt, nem kell tovább törnöm fejem... így "megoldás" született, vigye a fe..be.
KÖSZÖNÖM a segítségeket, máskor még hasznát veszem.
...és ismét aktuális.
Az előzményeket meghagytam, mert értelmét vesztené egy-két hozzászólás.
Tehát ott tartok ezzel a masinával, hogy rendesen működik addig, míg le nem akarom (menüben) venni a "háttérvilágítást". Olyankor (90% alatt) lekapcsolja a fényt. Vannak gyári "opciók", sport, film, játék, ki. Ezek közül is csak kettőnél van fény. Viszont akár a kontraszt, akár fényerő teljesen normálisan szabályoz.
Találkozott már valaki ilyen hibával????
Én totál elvesztettem a fonalat...