Fenti gépnek azonosítottam, mivel hiányzik a címke róla. Scaler panelt keresnék hozzá, mert ha bemelegszik akkor szinkron hibáés lesz.Illetve csíkos a képe. Egyértelműen a VCT a rossz benne..
Meghűtve ok lesz a gép. a scaler rend száma:[14:55:57 | Módosítva 14:56:09] Lipták Zoltán - Zolysys (Ördöghy66): EBR35843502
Fenti készülék bekapcsolás után rövid boot után leáll.(Led visszavált piros villogásra) Az inverter panelen a led háromszor felvillan, de a fény nem jelenik meg.Leállásig a tápfeszek rendben,utána csak standby.Hol keresendő a hiba? Szemmel látható hiba nincs, tápfesz kondikat ellenőriztem.
Sziasztok!
A címben említett tv áram alá helyezés után bekapcsoló gombra reagál, relé a tápon kapcsol, majd el kezd szépen "lassan pulzálni" (villogni) pirosan a led, de itt meg is ragad, nem megy tovább! Táppanelen minden táp megvan és a mainboardon is. Ami fura, hogy a MICOM a mianboard tápokat bekapcsolja (POWER_ON/OFF2_1, POWER_ON/OFF2_2), viszont nem kapcsolja be az LVDS tápot és a háttérvilágítást sem és a SOC_RESET magas.
Kifogytam az ötletekből, valakinek esetleg valami ötlete, tapasztalata?
Sziasztok!
Hoztak egy fent nevezett Led tv-t ,hogy nem.jó a háttér világítása,vagyis nagyon halványan látszik a kép(de alig)!
A táp panelen rámértem a háttér világitás kimenetére és a panelre irt 125V helyett 105V és 115V közötti változó feszültséget mérek!
Rajzot nem.találtam hozzá!
A kérdésem az lenne,hogy ez lehet kondi hiba?
Mert nincsen felpuposodva egyik kondenzátor sem,de gondolom a 4év alatt lehet romlott az értékük!
Amúgy a TV mindennfunkciója üzemel elmomdás alalapján,de indul is szépen!
Köszönóm szépen a segítséget :)