Szia!
LG L1953S miután a PC-t kikapcsolják, nem megy aludni, hanem nyomatja folyamatosan az LG Flatron logót. A monitor egyébként hibátlanul működik ezt az egyet leszámítva, hogy mindig kézzel ki kell kapcsolni, mert magától álmatlan éjszakái lennének.
Eeprom hiba okozhatja ezt, vagy valami más? PC és videókártya, valamint VGA kábel hiba kizárva.
Üdv: Gery
Sziasztok!
Ez a monitor függ. és vízszintes hibával került hozzám. Függ részt kijavítottam.A vízszintes résznél kép mindkét oldala horpadt volt,és menüben nem lehetett állítani a vízszintes képméretet sem. A DMV 1500M
kettős dióda cseréjével részben megoldódott a probléma, a baloldali horpadás eltűnt és a képméret is szabályozhatóvá vált.A jobb oldali horpadás viszont enyhén megmaradt és eléggé zavaró.Cseréltem a D705 és D732 elemeket, C731 és c733 nem lett cserélve mert pillanatnyilag nincs itthon.Szeretném ebben kérni a segítségeteket hogy melyik alkatrész lehet még a hibás, merre keresgéljek?
Előre is köszönöm! Levi
Szép napot mindenkinek ! SCALER IC-t / _TSUMU18ER / keresek a fent nevezett monitorhoz, vagy esetleg komplett panelt.
Sziasztok!
Lenne itt egy LG T710B monitorom ami nem kapcsol be. Szétszereltem és azonnal feltűnt, hogy a C774-es (160V 47uF) számú kondi kifüstölt ezt kicseréltem de továbbra sem semmit nem csinált. Elkezdtem mérni a panelen és rábukkantam egy meghibásodott mosfetre (Q719). Ezt is kicseréltem. Így már ad némi jelet magáról. A zöld led pislogni kezd és a panelen lévő relé ki be kapcsolgat.
E probléma felderítésében kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
Ebből a rajzból dolgozom: http://data.manualslib.com/pdf2/42/4183/418212-lg/t710bh.pdf?44d2aecc759ad522a05cc82a9da81737