Sziasztok!
A téma címében két monitortípust adtam meg: Planar PL1911M és LG M227WDP-PC azért, mert a kérdéses monitor a Planar, de legjobb tudomásom szerint ezt sohasem árulták itthon csak az USA-ban (persze lehet, hogy tévedek), viszont megtudtam pár évvel ezelőtt, hogy ez a Planar monitor nem más mint a megjelölt LG monitor egy kicsit más köntösben, de belül ugyanaz.
Tehát a probléma a következő: A monitornak a konfigurációs menüjét a bal szélső gombbal lehet bekapcsolni, de ennél a monitornál ez véletlenszerűen és naponta többször is megjelenik komputer használata közben anélkül, hogy a gombokhoz hozzáérnék.
Ha már egyszer megjelent, akkor vagy az alapállapotban jelenik meg vagy úgy mintha a kiválasztó gombot benyomva tartanám és a kiválasztó szín elkezd körbe-körbe szaladni az összes ikonon.
Ha a bal szélső gombot benyomva tartom akkor kb. 10 másodperc múlva eltűnik a menü a képernyőről de ha elengedem a gombot akkor rögtön megjelenik.
Akkor tudom csak eltüntetni egy kicsit hosszabb ideig a menüt ha a monitor választóval átkapcsolok a nagy LCD TV-re anélkül hogy a TV bekapcsolva lenne, ugyanis akkor ahogy mindenki előtt ismert, a monitorod elsötétül kb 10-15 másodpercre és arra vár a komputered, hogy klikkeljél az IGEN gombra a másik monitoron, ha nem klikkelsz akkor visszakapcsol az előző monitorra. Tehát ezt naponta 5-10-szer kell megcsinálnom ahhoz, hogy dolgozni tudjak a gépemen.
A javítási kézikönyve az LG monitornak megvan, azt hiszem innen töltöttem le még 2013-ban, de halvány fogalmam sincs, hogy mi lehet a probléma és ami rejtélyessé teszi számomra a dolgot, hogyha a menü választó gombot 10 másodpercig benyomva tartom akkor eltűnik a konfig menü, de ha elengedem akkor visszajön.
Néha eltűnik, majd megint elkékül, nekem fura, még ilyet nem láttam. Mi lehet a hiba?
Szép napot
fent említett monitor nem ad fényt táp rendben -160v megvan
nagyfesz rendben a képernyő sztatikussan töltődik hallani.
G1 rács -22v.G2 +200v.Gk Rk Dk +77v
G1 feszültségér a Q799 felelős Ksp92 cseréje sem segített
Kösz a segítséget János
Üdv
a hiba jelensége:
A monítor maga működik általában bekapcsoláskor bejön a kép , de valamikor nem, indításkor 3-4 csattanó hangot ad asztán valamikor bejön a kép valamikor nem. kikapcsoláskor pedig ilyen kisüléseket lehet hallani 3-4 db, azon kívül mikor beindul akkor kép szép tiszta, szinek rendben.
forrasztásokat árnéztem és hibákat javítottam, amit így gondoltam hogy reped, de semmi változás!
esetleg valakinek valami ötlet?
rajz:
Lg 915ft