Sziasztok
A cegunknel van egy ilyen LG 2342T LED monitor es egy ideje eleg zavaroan rozsaszines tonusu. Lorulbelul olyan a kepe mint amikor a CCFL csoves hattervilagitasban gyengulnek ki a csovek.
Probaltam mindenfele szinbeallitast (hideg, meleg, custom), de semmilyen uzemmodban nem kielegito a kep.
Probaltam gyari visszaallitast.
Jelenleg 50-50-50 az RGB komponensek aranya, de nem nagyon volt jobb maskepp sem.
A csatolt kepen a bal oldali egy laptop sajat LCD-je es mellette osszehasonlitaskeppen a kulso monitor. Latszik, hogy a feher nem feher, hanem rozsaszin.
Van valakinek otlete? En LED kijelzoknel nem talalkoztam ilyen hibaval. Javithato? Esetleg szerviz-menubol allithato? Vagy ez a kijelzo gyengulese? Egy eleg modern 23 collos full-HD monitor, nem szeretnek lemondani rola.
Minden jot,
Janos
Üdv!
Itt van egy LG W1943SS, ami bekapcsolás után leállítja a háttérvilágítást, a nagyfesz trafója ciripel. A pwm ic MP1009 ezt megbütyköltem, hogy ne tiltsa a világítást. Az lett az eredménye, hogy a cső elején nagyjából jó fény van, a végén pedig éppen csak dereng valami. Trafóval párhuzamosan 5p 3KV ballast kondi, ellenállásra elvileg jó. A két fénycső nagyfesz lábán 10p 3KV kondi (ezzel csatlakozik be a fb-re)ellenállásra mérve ez is jó. Szkóp sajnos nincs, igazából normálisan passzoló rajzot sem találtam :( Csatolva a dupla fet meg a pwm ic. Rajznak ez a kiinduló: http://elektrotanya.com/lg_flatron_w1943c_chassis_lm92c.djvu/download.html
Sziasztok!
A címbéli monitor egyszer csak gondolta magát és nem kapcsolt be. Külső tápegysége van, abból kijön az előírt 19V. Zárlatot nem mérek sehol, az MP3378R típusú kapcsolóüzemű táp IC-re eljut a tápfeszültség, de nem jön ki belőle semmi. A panelt próbáltam hűteni és fűteni is, de semmi nem történt. Néhány esetben pár másodpercre bekapcsol, ekkor van háttérvilágítás is, de a kijelzőt nem szedtem szét, így nem tudom, hogy minden LED sor rendben működik-e. Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel vagy hasonló géppel? Sajnos most csak egy multiméterem van és rajzom sincs, ami segítene. Bármilyen ötletet szívesen veszek. A sasszi típusa LM78A, az EAX67270702(1.0) jelzés van még a nyákon, a kijelző típusa LGM238LC4.
Köszi előre is!
imrus101
Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy valaki ismeri-e ezt az LG Flatron 776FM multimédiás monitort. (képcsöves)
Tegnap cseréltem benne a vízszintes eltérítés tranzisztorát, a gyári Toshiba 2SC5589-et. Mivel ez már nem beszerezhető, így a helyettesítő, a picit többet tudó Fairchild FJL6920 került bele.
A monitor azonnal el is indult, működik is tökéletesen, de a tranzisztor hűtőlemeze iszonyatosan melegszik. Már kb. 10 perc után forró, de konkrétan 30 perc tesztüzem után már megérinteni sem igen lehet. Digitális, kalibrált, tapintós hőmérővel mértem a hűtőlemez hőmérsékletét, így 30 perc üzem után 59 C fok!
Fogalmam sincs, hogy eredetileg is ilyen forrófejű volt-e, de ez szerintem így ebben a formában elég soknak tűnik.
Mindez 20-21 fokos műhely hőmérsékletnél.
Van egy pici 12V-os hűtőbordás ventillátorom, ez tökéletesen elfér a monitor hűtőlemezének az oldalán, a ház itt perforált, tehát friss levegőt szívna. Azon gondolkodtam, hogy ráteszem, csak éppenséggel így állandóan menne, még készenléti állapotban is.
Mivel a monitorban készenlétben is jelen van a 12 volt.
Ezen a hűtőlemezen, még van egy duál dióda és egy tranzisztor is, így nem tudom, hogy mi melegszik jobban a három alkatrészből, de a dióda az biztosan nem, mert az többszörösen túlméretezett a rajta folyó áramhoz képest.
A szervízkönyv, ami itt van a tanyán, 776FM, az tök más. De megvan az, ami a nálam lévő modellhez jó. Ebből csináltam két képet a kérdéses alkatrészekről, amik a hűtőlemezen vannak, és a hűtőlemezről is. Mindkét képen pirossal keretezve. A hűtőlemez is pirossal átrajzolva.
Szóval a kérdésem az az lenne, hogy ez az 59 C hőfok normális ennél a modellnél?
A válaszokat előre is köszönöm!