Sziasztok,
A fent nevezett erősítőben 2db stk0060 volt eredetileg.
1 db om volt és azzal az az egy oldal szépen működik.
A kérdésem az lenne hogy a másik oldalra stk0080 at rakok mely feszültségben ok de teljesítményben nagyobb okozok e vele problémát, hogy nem lesz teljesen szimmetrikus?
Sajnos mo on csak ezt lehet beszerezni.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv
Gy
Sziasztok!
Egy SONY erősítő TA-F570ES MOSFET erősítőben hangszórórelé csere után az SM ben leírt módon beállítottam a BIAS feszültséget a mérési ponton az ott írt 14mV-ra. Most valahogy nem tetszik a hangja az erősítőnek. 20,5 és 7,6 mV volt a kiinduló, még gyári érték - újonnan vettem anno....Van valami amit rosszul csinálhattam vagy ekkor állítás nem okozhatott ilyen hangzás változást valóban amit itt a Sony szervizben mondtak?
Esetleg be tudná valaki nekem kalibrálni ezt az erősítőt, aki erre technikailag és tudásilag is fel van készülve? (természetesen nem ingyen és odaviszem az erősítőt) nagyon szeretem ezt az erősítőt szeretném ha újra a régi lenne.
Minden tanácsot és segítséget előre is köszönök.
Zsolti
Azért a címet már kijavíthattad volna, ha már a létrehozásnál siettél! "Sony TA-F570ES erősíítő bias beállítása"
Üdvözlöm a kollégákat!
Van a családban egy, a fent említett erősítő. A probléma az vele, hogy a lemezjátszó bemenetről az egyik csatorna nem működik. Szép szimmetrikus felépítésű a panel, és a két csatornát jól összelehet hasonlítani. Az előerősítő IC hibásodott meg, melynek a típusa M5220P. Már próbáltam keresni, de első nekifutásra nem jártam sikerrel. A kérdésem tulajdonképpen az lenne, valaki nem tud-e egy beszerzési forrást, vagy véletlenül nem lapul-e a fiók mélyén kihasználatlanul egy ilyen IC?
Előre is köszönöm a segítséget!
Zsolt
Sziasztok!
Protect modban van mert a kimeneten van DC feszültség, mindkét oldalon megjelenik a + táp (+48V), ha a Left oldalon kiveszem a PNP,NPN végtranzisztor bázis ellenállásait(4R7/0.25W) és csipeszekkel az RCA bemenet GND-jét összekötöm a GND-vel(házzal) akkor a Right oldal 0V, majd a jobb oldal harmadszori bekapcsolas után szintén 0V-ra lecsökken, és a protect mód megszünik.
Ha visszarakom a Left bázis ellenállásait (de a csipeszelés marad) akkor mindkét oldalon -48V jelenik meg, de van néha hogy +48V ra állnak be.
Mérve minden alkatrész jó.Feszültségek a végfokban sehol se jók. Mindenhol +48V vagy -48V van.
Eredetileg az elôerôsítô tápja (+15.8V)-ot elôállító Q133=2SK30 (TO-92) szét volt pukkanva meg a melette levô D109=ZPD16-os tulfeszültség védô zárlatos volt.
Ha kiveszem a Left oldal végtranzisztorait akkor is van a kimeneten +DC feszültség de csak +4V.Na itt megállt a tudomány..