Dokumentáció szerint a betöltő motor hibás működése. HA behelyezem a kazettát, be is emeli szépen, majd a szalagbefűzésnél félúton megáll. Ha ki-majd bekapcsolom, akkor továbbfűzi a szalagot, de megint lefagy. Találkozott már valaki ezzel a hibával és van tipp?
Sziasztok!
A sógorom ideadta az apósának a videóját (címben említett típus) javításra. Nincs tapasztalatom videó javításban, de a rokoni kérés miatt elvállaltam.
A hibajelenség az, hogy nem veszi be a kazettát, a betöltő motor nem indul el. Ha az érzékelőket becsapom azt el tudom érni, hogy a szalagbefűző mechanika (kazetta nélkül) működésbe lépjen. Kézzel betöltve a kazettát kiadni nem óhajtja.
Úgy láttam nincs fent a rajz a tanyán (feltettem kérésben), ahogy néztem a főbb alkatrészek jobbára sony és daewoo gyártmányúak, tehát nincs kizárva, hogy más márkanéven is árulták a videót.
Kérnék segítséget a hiba okának feltárásában. Nyilván tele van mindenféle érzékelőkkel a kazetta érzékelésére, gondolom ezeket kéne először megvizsgálni csak éppen nem tudom mi hol van és mire jó.
Üdv mindenkinek!
Daewoo Sh 9540 E.tipusú videomagnóhoz keresnék kapcsolási rajzot.
Köszi a segitséget!
József.
szevasztok:egy akai VS-R100EDG tipusú videóhoz szeretnék rajzot kérni,de legalább a tápjáról,STRD1906-van benne,s álandóan megeszi üdv:lali