Üdvözlöm a tanya lakokat . Van egy home made Pony programozom ami általában jó működik , de azért időnként bizonyos eepromok feladják neki a leckét , és ki tudja olvasni a tartalmat de megírni már Write failed . Többek között ST gyártmányú 24cXX WP , de ez már volt téma több fórumon is különböző megoldásokkal . Ezen túl vagyok, mert 24LCXX –et használok , amit simán ír –olvas , de most akadt megint egy smd amit nem tudok újra írni , és úgy döntöttem hogy veszek egy megbízhatóbb égetőt .Olyan sokat nem használom , de mikor kell akkor nagyon kell . Ebben kérnék segítséget , esetleg valami tapasztalat ?
Jó estét kívánok mindenkinek.
A képeken látszódó alkatrész adataira lenne szükségem. Úgy gyanítom hogy rossz. Hol lehetne beszerezni egy ilyet. Esetleg ha valaki ismeri milyen ellenállás értékek kellene mérhetőek legyenek a lábai között.
SZASZTOK!
Megfogadtam a tanácsot, új témát nyitottam.
Műszer mánia néven.
Abból indúlok ki, hogy a műszer az eggyik legfontosabb szerszám egy "eleltrós" életébe(legyen az viz-gázszerelő, vagy nőgyógyász).
Bevallom férfiasan...SZERELMES VAGYOK A MŰSZEREK-be!
Újabban sok ezzel kapcsolatos téma foglalkoztat.
Eggyike ennek a témának az lenne, hogy...
-adott egy szinúsz jelgenerátor, amelyen többállású kapcsolóval állithatjúk a frekvencáját, 300Hz és 160Khz között 7 értékben.
Úgyanigy állithatjúk az amplitúdóját is.
Kérdésem:
-miért változik az oscciloszkópon az amplitúdó, mikor a frekvenciát váltom....nem valami paranormális dolog ez?
Másik kérdés:
-Készitettem egy rf szondát, amelyel gondoltam mérem a paranormális látszatot.
Ijjesztő, de úgyan igy van ott is, vagyis változik a fesz érték mikor a frekvenciát váltom.
Több az annál, ehez a generátorhoz gyárilag a TERTÁ-ék csináltak egy műszert is, amelyel ennek a generátornak a szintjeleit mérni lehet decibelben....ráadásúl a műszer bemeneti ellnálását túdom változtani, de a végtelen skálán is úgyan ez a jelenség.
Harmadik kérdés:
-Valaki érthetően, szépen, tűrelmesen és szájba-rágva magyarázza már el nekem, hogy a szkóppal, hogyan határozzák meg egy jel feszűltségbeni értékét, ha ez változik a frekvencia fűgvényébe.
Teszem azt 10 Mh oscsilószkóppal egy 1kH-es szinúszos jell feszűltség értékét...tehát nem decibelben, hanem voltban.
Köszönöm varadi
Sziasztok,
Egy UNI-T UT60E multiméterben tönkrement az R44 jelű termisztor. A csatolt képen látszik a felirata: WMZ11 75HV. Sajnos a kapcsolási rajzon[1] nem kivehető az ellenállás értéke. Tudnátok segíteni, hogyan lehetne megtudni az ellenállását és egyéb paramétereit, hogy cserélni tudjam? Esetleg tudtok ajánlani alkatrész-forrást?
Az áramkörben a helyén szobahőmérsékleten mérve az ellenállása 1,8k úgy, hogy az üzemmódválasztó forgókacsoló nincs a helyén (ahhoz van huzalozva az egyik lába közvetlenül).
Köszönettel:
József
[1]: https://elektrotanya.com/multimeter_ut60e_sch.pdf/download.html