Sziasztok!
Van egy fent nevezett multiméterem, aminek sajnos törött a kijelzője, de amúgy a műszer működőképes.
Szerintetek hol lehetne ilyen kijelzőhöz hozzájutni?
Sokat nem tudok mondani róla - 24 érintkező megy hozzá, és ~67x43mm teljes méretében.
A "meghajtó" típusa Maxim ICL7129ACPL.
...vagy veszett fejsze nyele?
Le még nem mondtam róla.
Esetleg megpróbálom egyszer majd a kijelző meghajtását "olvasni". :)
Minden ötletet előre is köszönök.
Egy kép a kijelzőről:

Sziasztok!
Régebben szereztem egy ilyen szépséget:

A jelensége az, hogy bármi kezelőszervet is használok, a kijelzőn mindig 19999-et ír. De a méréshatárt jelző tizedespont változik, ugyanakkor nem tudom, jól kezelem-e a műszert.
Aki ismeri vagy látott már ilyen multimétert, kérdezném, hogy kell kezelni. Nekem ugyanis fura, hogy minden kezelőgombja ,,beragadós'', nem arretálóak. Illetve ezek az RFT-sek által szeretett piktogramok mire is szolgálnak. Sikerült ugyan a gép doksiját letöltenem, de a német tudásom már megkopott no meg akinek van tapasztalata ezzel vagy hasonló RFT műszerre, örömmel venném megjegyzéseit, ötleteit.
Ha viszont van hibája a műszernek, akkor szép móka lesz javítani, tekintve, hogy van benne egy halom kártya, amik kábelkorbáccsal vannak összehuzalozva, ill. tartalmaz egy normálelemet is. Azt már mértem óvatosan, az jónak tűnik (tekintve, hogy a HIKI TR-1666 automatikus digitális voltmérője el sem indul, ha nincs benne vagy rossz a normáleleme, gondoltam, hátha itt is ez van).
Szép és szimpatikus műszer, még akár társait is szereznék neki, ha valakinél van elfekvőben rossz vagy jó, használnám is szívesen :)
(A hozzá hasonló felépítésű frekvenciamérő és számláló egységet, S-2201.010 már régóta használom, azt már kiismertem)
Üdv!
Sziasztok! Szeretnék építeni egy GM számlálót orosz СБМ-20 csővel(ezt tudtam beszerezni). Ha valaki épített már hasonlót, kérem segítsen egy megépített és jól kipróbált kapcsolással! Elsősorban Microcontrolleres -LCD kijelzős megoldásban gondolkodom, de az analóg kijelzés is szóba jöhet. Az interneten végignéztem a találatokat, de vagy nem volt túl meggyőző a project, vagy nem mellékelték a beégetendő hex fájlt. Előre is köszönöm mindenkinek!
Sziasztok!
Hasznos lehet egy profi műszerjavító műszerész címe mindenki számára.
Békási József.
1032Bp.Kiscelli út 33.
Tel:1-338-6243.
M: 20/4461-211
üdv:SL.