A két masina teljesen egyforma képek alapján.
A problémám a következő. kb 1 éve el csendesedett és az istenért sem találom a hiányzó alkatrészeket.
Sőt kapcsolási rajzot sem.
Az erősítő panel AR5500 felirat díszeleg. A bemeneti panelon pedig AR55xx v1.0.
két alkatrészre lennék kíváncsi ami nincs meg. U1 és az U2.
Ha valakinek van ilyen masinája vagy rajza. Meg köszönném.
A lényeg, hogy a két alkatrész számára lennék kíváncsi.
Sziasztok! Egyik ismerősöm hozott javítani egy Maxsound nevezetű végfokot. Ehhez kellene valami rajz, vagy segítség. 2x120W-os. A hátuljára az van írva, hogy POPSZER GM made in Hungary. Valaki már 2x javította, de állítólag mind a 2 javítás után kb fél óra üzem után megdöglött. Belenéztem és látszik is, hogy volt benne túrkálva, elég érdekes megoldások vannak benne, de nem tudom, hogy ez eredetileg is így volt, vagy utólag tákolták. Oldalanként 2db 2sc5200 és 2db 2n3442 van benne, de olyan formában, hogy a hűtőbordán egy darab 2n és egy 2sc van kötve párhuzamosan, és ez van vezetékkel bekötve a panelra az egyik végtranyó helyére és ugyanígy van bekötve a másik kettő a másik végtranyó helyére. Mivel a panelon 2db végtranyónak van forrtüske, így én úgy gondolom, hogy ez eredetileg 2db 2n3442-vel ment és a 2db 2sc pluszba már oda lett kókányolva, csak nem tudom minek. Ebben kellene nekem valami segítség, hogy az eredeti állapotot visszaállítsam. Odáig jutottam vele, hogy megmértem a végtranyókat és a 2db 2sc zárlatos a meghajtókkal együtt.
Sziasztok!
Van egy Marantz Pm-64 típusú erősítőm. Kiment belőle az STK3102IIA fél oldala. Ki kellene cserélnem. Ilyen stk-t már nem találok, de van helyette STK3102III. Helyettesíthető vele?
Előre is köszönöm.
Sziasztok!
Kipukkant ebben a magnóban HA13001-es sztereo végfok IC, kölcsönadták valakinek az meghosszabbitotta, a drótok kopaszon toldva lettek es összeértek, az IC ára rettenetes nem ér az egész magnó annyit.

Legalabb egy 500 sémát atneztem hogy talaljak helyette valamit, vegul is legjobban hasonlit a HA1394 (2 EUR) ugyanazok a tápok,bemenet, kimenet meg a tok is ugyanaz. Egyedul az pin1-es lab nem testre megy hanem 100uF-en keresztul megy a testre,pin6 tesre megy.
Bekötöttem a HA1394-et es meg se nyikkan, pin3,4 bemeneten van jel, gondoltam biztos rossz az IC, IC kivesz masik mas szerias betesz ugyanaz a helyzet.
Nagyobb jelszintu jelet adtam neki akkor nagyon halkan torzitva recsentget..Tápja egyoldalas 17V, ez megfelelô, hangszórók jók.
HA1394:

HA13001: