Sziasztok!
PIONEER SX-202 RECEIVER-t vettem nemrég hibásan.
URH-n nem szólt, mert át volt alakítva OIRT URH-ra.
Ezt rendbe tettem.
Elég profi KF. jele van az M51533L IC-ig.
A hangolásjelzés (LED) és a muting rendesen üzemel.
Viszont az IC kimenetein azonosan kicsi a demodulált jel mindkét csatornában.
Maximálisra állított hangerőnél van normál szobai hangszínt.
A sztereó vétel nem üzemel.
Az M51533L IC-nél mért DC munkapontoknál két lábon (5. és 14.) van eltérés.
Ezek mért értékeit pirossal beleírtam a mellékelt kapcsolási rajzba.
Az IC sajnos kifutott típus a HQ Elektronikánál, nem rendelhető.
Lehet esetleg más hiba is, mint IC hiba?
Mi a véleményetek?
Üdv.: Kumi
Sziasztok!
Van egy Panasonic SA-HE90 házimozierősítőm, ami bekapcsoláskor "Overload" hibaüzenettel indul és kéri a kikapcsolását. A relék nem kattannak.
A gép közel 20 éves, eddig gyönyörűen működött, ugyanezekkel a hangfalakkal, nem történt változás ezen a téren.
Az eredeti hibája az volt, hogy a Front A bal csatorna elkezdett vacakolni, azaz halkan nem szólt, csak ha már jócskán feltekertem a hangerőt és akkor is csak hangos részletekkor, a halkak mint egy zajzár esetén elvesztek. Gondoltam valami kiszáradt vacak forrasztás lehet az oka, így szétszedtem és azokon a helyeken, ahol csúnyább volt vagy láthatóan nagyon spóroltak az ónnal, felfrissítettem a forrasztásokat. Nem ma kezdtem a forrasztással foglalkozást, szóval nem elgányoltam, hanem szépen kiszippantottam kiforrasztópisztollyal és friss ónnal pótoltam a forrasztásokat.
Összerakás után csak az Overload jelenik meg 2-3 mp után és nem kattannak a relék.
Bármilyen ötletért akár az overload-ra, akár az eredeti problémára hálás lennék.
Ha valaki foglalkozik ezzel a szériával Esztergom környékén, szívesen átadnám a problémát. Nem értek az erősítőkhöz ilyen mélységekben, de nagyon szeretem ezt a darabot :)
Köszönettel,
Andreaux
Sziasztok!
Adott ez az mp3 lejátszó.
A meghibásodását valószínűleg az okozta, hogy benn hagyták az elemet és az szétfolyt benne.
A készülék szétszerelésekor 2 hiányzó alkatrész tűnt fel amit meg is találtam. Két tantál kondenzátor a jelzésük AS. Sajnos nem bírom lemérni őket mivel az oxidáció teljesen szétmarta a kivezetéseiket. Próbáltam helyettesíteni (a legjobb amit egy másik lejátszó lapján találtam egy AA jelzésű volt de az se tökéletes) a kondenzátorokat de akár mennyiszer próbáltam helyettesíteni a készülék a (gondolom) nem megegyező érték végett a gombok funkcióját összekeverte. Mégpedig a következő képen: ha hangosítottam rendben volt de ha egy kicsit is halkítottam utána elkezdte visszafelé hajtani a zeneszámot.
Az mp3 szoftvere 100% rendben van. Tehát csak hardwer hiba lehet.
Hogyan lehetne megtudni milyen értékű az AS jelzésű Tantál mert én keresgéltem, de erre a jelzésre nem találtam rá.
Ebben kérném segítségeteket.
Előre is köszönöm.
Üvd! Dániel
Hello mindenkinek!
Dóm magassugárzó véásárlásán gondolkozom, de nincs benne tapasztalatom. Olyat szeretnék, ami igazán "selymes", lágy magasat szolgáltat és egyáltalán nem éles, vagy zavaró a fülnek. A jelenlegi ami van, az nagyon hangos és éles, túl sok magas van benne. A kivágási átmérő a hangfalon 75mm. A hangfal álló, 3 utas, 4 hagszórós. (150/300W)
Az impedancia 8ohm legyen.
Várok tanácsokat! Köszönöm!
Üdv:
Karcsi