Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

MURPHY U 168.

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (DJVU)
Size
60.0 KB
Page
1
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar murphy manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    MURPHY 168. 168
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Sony HCD-RXD9 "specialistát" keresek: Sűrűn meghibásodik az STK 411-230E
Sziasztok! Egy Sony HCD-RXD-9 HI-FI-vel szenvedek. Valamikor télen cseréltem STK-t benne, ami most májusban ismét elszállt (legalábbis az egyik fele.) Megrendeltem, kicseréltem, remekül működött, ráadásul én 4ohmos hangfallal próbáltam. Hazavitték,és már másnap szóltak, hogy az első bekapcsoláskor megint "protect". Persze, megint az STK, és mindkét fele. Megint megrendeltem, de mielőtt kicseréltem volna, betettem az előzőt, és az (az egyik fele) most is remekül működik. Bekértem a hangfalakat is, azok hibátlanok, a vezetékek is sértetlenek. Ami gyanús, és nem világos, a következő: A SM-ban a rajzon az szerepel, hogy a HV+ és - az +-50V, az LV+ és - pedig +-29V. A készülékben mindkét esetben +-50V-okat mérek. A +-29V ok egy graetz-ről, és a két elkóról jönnek, semmi más nincs a körben egészen az IC-ig. Ami szintén gyanús, az, hogy a HV tápokon két 71V-os elkó van (ez rendben is volna), de az LV tápokon 50V-os elkók vannak. Tudomásom szerint, ha ott is 50V-nak kellene lennie, akkor az elkóknak is nagyobb feszültségűeknek kellene lennie, kissé többnek, mint a mérhető, névleges feszültségnek. Az elkók jók! Tudja valaki, hogy mit kellene mérnem? Vagy mit nem vettem figyelembe? Arra még gondolni sem merek, hogy az IC-k hibásak, hiszen "bemérve, kipróbálva" adták el (:)) Köszönettel: Attila
panasonic SA-XR70 don't turn on
Hi every body,
could you please help me, i have a panasonic Hifi amplifier sa-xr70 but it doesn't turn on.when i push the power buton the led get off for 3 seconds then turn on again.the display is always off.
thank you very much
Mikrofon-előerősítő+lavalier Bluetooth-transmitter bemenetére
Sziasztok! Vonalszintű bemenetre szeretnék olyan lavalier, gallérra csíptetős mikrofont kötni, amely működéséhez nem szükséges 48V famtomtáp, a hordozhatóság fontos lenne. Egy Bluetooth Transmitter-t szeretnék működőképessé tenni, hogy a párosított eszköz felé - a lehető leg alapzaj-mentesebben - továbbítsa a mikrofon hangját. Súlyos mértékben hallássérült vagyok és ez a megoldás nagyon sokat segítenek számomra, a Bluetooth transmitter által közvetített, audio eszközből származó beszédet nagyon jól értem. Hordozható megoldás lenne jó. Kész mikrofon-előerősítő van, vagy olyan panel, amelyre csatlakozókat forrasztva tudhatja ezt? Amik vannak, kis, gömb alakú lavalier mikrofonjaim, azok impedancia és egyéb paramétereiről semmit sem tudok, úgyhogy szeretnék ötleteket, hogy kész mikrofon-előerősítőt vagy egy félig kész panel-megoldást milyen (rövid kábellel rendelkező) lavalier mikrofonnal hangoljam össze. Bármilyen megoldás érdekelne. Vonal szintű kimenetre is csatlakoztattam a Bluetooth transmitter-t, innen tudom hogy nemcsak fejhallgató-kimenet hangját, hanem vonalszintű kimenet hangját is tudja felerősítve továbbítani. Szép napot Mindenkinek.
Kazettás magnó nyomatékbeállítás
Üdvözlök minden tanyalakót! Két saját tulajdonú magnómat szeretném gatyába rázni. Egyik egy Pioneer CT-506-os. Ezt most vettem nosztalgiából. A másik Technics RS-BX606. A Technics meggyűrte a kazetták elejét, oly módon mintha túl erős lenne a kuplung. A nyomógörgőt kicseréltem de a helyzet semmit nem változott. Ezután gyanakodtam a feltekercselő oldal túl nagy nyomatékára. Érdekes a mechanika mert nincs benne kuplung, hanem a reel motor vezérlő IC tápját változtatgatják tekercselés és lejátszás üzemmódokban. Ezen csak úgy tudtam módosítani hogy a lejátszáskori feszültséget, egy zener csere segítségével kisebbre állítottam 5V-ról kb. 3.3V-ra. A hiba így megszűnt,de feltételezve, hogy a gyár sem volt kókler, talán nem ez az igazi megoldás. A lényeg hogy szeretném megmérni, beállítani a nyomatékot ezen is és a Pioneer-on is de nincs ehhez való mérőkazettám. Gondoltam megpróbálok venni, ami nem lehetetlen de kissé borsos az új áruk. Érdeklődni szeretnék nincs-e valamelyikőtöknek eladó használt, de még használható nyomatékmérő és tükrös kazettája? Azt már csak nagyon halkan kérdezem, ha nincs eladó vagy nagyon drága, akkor kölcsön lehetne-e ilyet kérni valakitől. Előre is köszönöm megtisztelő figyelmeteket! Majzinger
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce