Hangváltó szűrő rajzot+adatokat keresek 3 utas,8 ohmi,300-500W-ra.A tekercs adatokkal együtt(menetszám,drót vastagság,csévetest méret-nincs induktivitás mérőm!)
Sziasztok
Kerult hozzam egy Sonos Play 1 hangfal.
Szetszedve eleg ijeszto volt, viz folyt bele es ugy volt betaplalva halozati feszultseggel.
Ami biztos: a halozati biztositek (T2A) szakadt es felrobbant, azonkivul a Graetz hid ket diodaja zarlatos, az egyk AC bemenet a + al vezet rovidet, a masik a -al
Tekintve, hogy a viz vezetett, valoszinu egy ideig 230AC-t nyomott a kondira es a tapra.
A pufferkondi mintha kicsit pupos lenne, de nem biztos.
Kiszaritottam, kicsereltem a nyilvanvaloan hibas alkatreszeket, meregettem benne, rovidzart vagy hibat keresve. Nem talaltam semmit, ezert betaplaltam.
A biztositekot rogton kivagta.
Ekkor megint a kondira iranyult a figyelmem, a chopper reszen nem lattam zarlatot.
A kondi 100uF/400V

Merve nekem nem tunik rossznak.
94.04uF
Vloss=1.9%
ESR=1.5Ohm

Keresgeljek tovabb? Nyilvan nincs itthon ilyen kondim, maskepp cserelnem.
Üdv! SA-EX100 aktív hangfalról van szó, a magassugárzója alig szól, szoktak ezek az elektrosztatikus hangszórók így megdögleni?
Sziasztok!
A címben szereplő masinával következő falba ütköztem, ezért kérem segítségeteket!
A hiba következő kép jelentkezik: bekapcsolás után demo üzemmódba lép, ha a "source" gombot megnyomom akár a tuner akár a CD funkciót választom csak éppen felvillan,de csak egy pillanat erejéig, és ez a villogás fent is marad addig amíg újra ki majd be nem kapcsolom aztán ez kezdődik előröl.
Gyanítom h a védelem letilt, csak azt nem tudom h miért.
Ha van valakinek valami ötlete, hogy mi okozhatja ossza meg velem!
A segítségeteket előre is köszönöm!