Sziasztok
Tudom megint megkapom majd hogy.. De mindegy..
Már kb 1 éve nem nyúltam TV-hez, de most szokásosan a sajátommal szívok..
Van nekem még 2 db Samsung 32T4302 TV-m. Mindkettőt törötten vettem (az egyik gyárilag 5302), s tettem bele egy másik kijelzőt..
Ami kint van a tető alatt, az sávhibás lett, de kb 10 perc u tán szinte nem vehető észre.. A másikba sikerült egy függőleges pixelhibásat belefaragni..
Ezekbe keresek kb 1 éve kijelzőt. A héten kaptam a családból egy kidobott 32-es LG-t, ami pukkant. Nekik nem kell . Szuper..
Ma végre volt időm, szétkaptam, belefaragtam. Természetesen az LG-ben Tcon csatis kijelző volt, a samuban szalagkábeles..
Belefaragtam, s kerestem egy LVDS kábelt, amit beforrasztottam.. Elvileg jól..
Bekapcs, kép nuku. Anyád.. Átnézem 2x.. Elvileg jó. Mérek, 12V bemegy, VGL és 3.3V van, de semmi más nincs.. A tcon tápját se indítja be...
OK. F.a.sz..a.. Sikerült 1 TV-be 2 hibás kijelzőt is belefaragni :( Valamiért nem hittem a hibás kijelzőben, s miután összeraktam csak szétszedtem, s rádugtam a régi kijelző tesztelő Philips mainomat.. S lőn csoda, a kijelző megy, sőt hibátlan.. Anyád.. A samuval meg nem..
Nézegettem méregettem.. Egy nagy különbség van.. A csíkos kijelzőn, amit kivettem, ott volt 100Ohmos lezáró minden LVDS páron.. A most berakotton nem..
Letöltöttem a pdf-jet, s ott is ki van emelve, hogy a 100Ohm kell, de nem nézhető ki, hogy Ő mire gondol. A Timing Controller panelon, mert az elvileg a kijelző lévő kellene legyen, de ott simán nincs 100 Ohm.. A Philips main meg vitte..
Valaki járt már így, hogy nem volt 100 Ohm a tconon??? S utólag kellett berakni? Igazából nem nagy dolog, csak itthon pl nincs, meg a Philips main így is vitte. A samuval meg a tápok se indultak be.. Gondolom mivel nem volt clock az LVDS-en amit észlelt volna, így nem indította a tápot sem. Vagy pasz..
A most beépített kijelző: ST3151A05-8-XC-3
Valakinek lenne ehhez építő infója?
köszi
L
LVDS az egyáltalán?
0
Igen. De a 100 ohm valószínű ic-n belül van, s mérve nincs 100 ohm. Valószínű áram alatt kapcsolja rá. Közben kész a tv.. más szívatott.
0
Szia, nem titok, hogy mi szívatott, elárulod?
Kösz: Laci
0
szia
A kérdés jogos.. Az LVDS 100 Ohm valószínű az IC-n belül van, s bekapcsolva él.. Gondolom..
Ami engem szívatot, az a k Philips LVDS kábel.. Össze volt kötve a 28-29 vagy valamelyik, s GND-re lehúzva, emiatt a Tcon nem indította el a tápját..
Próbaként külső 12V-ot adtam neki, minden fesz megvan Vcom, VGH, Vaa stb.. A TV-ről semmi.. Anyád. Megkondiztam, nem-e tilt, mert szar a táp.. Semmi.. Néztem szkóppal, meg se mozdulnak a tápok. Meg se próbálja..
Fel se merült bennem.. Az első 4 vezeték 12 V aztán 2-3 GND. Meg az 5 LVDS pár.. A többit ki se fűztem, nem kell az. Ebben valami keresztbe volt kötve, s a Tcont tiltotta.. A kijelző pdf-jében semmi hasonló sem szerepelt.. :)
Aztán 1-2 óra fejvakarás anyázás után kiszedtem az lvds csatiból őket, s lőn világosság, megy minden.. S a kijelző OKés.. Lett egy jó tartalék TV otthon :)
L
2
Köszönöm a választ, gratulálok!
Laci
0
Szia
Samsungnak ellentetes (tükörképe) a z LVDS kabel labsorrendje az LG-hez képest
0
Tudom..
0