You are here

kioltás

11 posts / 0 new
Last post
d1arion
d1arion picture

Kedves Fórumozók!

Általános probléma, több készülék vár javításra. (Goldstar, Sony, Panasonic)
Kikapcsolás után a televíziók különböző szintű(!) fényjelenségeket produkálnak.
A fénypont kioltás hiánya milyen hibákra utal?
Várom a tippeket, illetve a segítséget.

Köszönettel: Laci

Comments
ityvity
ityvity picture
*

Sikerült pdf –be csatolni.

File csatolás: 

0

ityvity
ityvity picture
*

Le maradt a cstolmány, itt pótolnám de nem megy mert paintba rajzoltam az meg nem meg engedet formátum , de majd át konvertálom .

0

szoke
szoke picture

Szia!
Ha Pint-ba rajzolsz, akkor mentésnél alul válts át BMP-ről JPEG-re.
Ha már elmentetted BMP-be, akkor Paint-al megnyitod és Fájl menü mentés másként. BMP-ről átváltad JPEGbe és kész.
Üdv: Szőke

0

ityvity
ityvity picture
*

Szisztok , ha van kedved kísérletezni, próbálja ki ezt a rajzot ami a csatolmányban van .Emlékezetből rajzoltam és ezt valamikor még ff tv-knél alkalmaztam . Ha van a rácson ellenállás , akkor sorba kel vele kötni a. diódát , a lényeg az hogy kikapcsolás után a G1-en megjelenik egy –200v ami lezárja a képcsövet még kihűlnek a katódok , meg kisülnek a pufferok .

0

josef.48
josef.48 picture
*

Hello ! a Fülesmesternek teljesen igazat adok.Vannak esetek amikor a TV kikapcsolása után teljesen fekete az ernyö majd pár másodperc után megjelenik a képernyö közepén egy halvány fehér pont ,habár miden alkatrészt leelenöriztem és rendbe találtam mégis megjelent a hiba.A képernyö volt az amely okozta. A képernyö mérésekor a katodáramok kb. 50%-al kisebbek voltak de egyformák.A képernyö regenerálása után a hiba megszünt és még pár évig hibátlanul müködött.Ezt ugy vegyétek ma hogy a mult története, csak emlitésként.

0

d1arion
d1arion picture

Szia Fülesmester!

Rendben van, hogy csak zavaró a hatás, nem is gondoltam, hogy "képcsöves" a tv. Szakmámból eredendően ezt a fogalmat nem is fogadtam el soha. Azért zavar a hatás, mert eddig nem volt tapasztalható. Egyes készülékek csak évek múltán, mások 1-2 évesen is produkálják ezt. Valamilyen kioltó körre gyanakodnék!!?? Nem biztos, hogy van ilyen! Csak az elkókra gondolván érdeklődtem, hátha szárad a kondi, vagy.....

Üdv: laci

0

Fülesmester
Fülesmester picture
*****

Szia!

-A megoldás lényege a legtöbb készüléknél az, hogy az RGB végerősítőket még táplálni, és a megjelenítést tiltani (a katódokat lezárni) kell, amíg a képcső kisül.

Ahol van külön kioltás vezérlő áramkör, ott elsősorban annak elemeit kell gyanusítani.

-Vannak azonban olyan megoldások is, ahol nem ismerhető föl külön áramkör, ami ezt a feladatot ellátja, hanem a kikapcsoláskori tápfeszültség megszűnési sorrend van úgy beállítva, hogy megtörténjen a kioltás.

A tápfeszültségek simító kondenzátorainak kapacitáscsökkenése fölboríthatja ezt a sorrendet.

Az is előfordulhat, hogy a képcsövet kisütő terhelés változik meg drasztikusan (és emiatt nagyon lassan sül ki a cső, például utángyártott sortrafó beépítésekor).

-Egyes készülékeknél a függőleges eltérítő végfok IC kikapcsoláskor olyan potenciálra viszi a (DC-csatolt) kimenetét, amitől a fénypontot az eltérítő tekercs az aktív képernyőfelületen kívűlre tolja, így az nem látható.

Ennél a megoldásnál a függőleges végfok IC tápellátásának gyors megszűnése is okozhatja a kioltás hiányát.

Üdv:
Fülesmester

0

d1arion
d1arion picture

Szia Fülesmester!

Köszönöm a kimerítő választ, ugyan általános, de elgondolkodtató.
Ezzel nekem segítettél, még egyszer köszönöm, további sikeres fórumozást!
Üdv:d1arion

0

Fülesmester
Fülesmester picture
*****

Szia!

A kérdést is általánosan tetted föl.
Konkrét típusszámok, vagy sassziszámok nélkül nem tudok pozíciószám szintű választ adni.

Azt pedig, hogy mennyire vagy szakmabeli, nem tudhatom, mivel nem tettél föl semmit magadról az adatlapodra.

Üdv:
Fülesmester

0

Fülesmester
Fülesmester picture
*****

Szia!

A fénypontkioltás hiánya a színes képcsöveket nem károsítja, mivel a jelenség teljesen fókuszálatlan. Ez csak a nézőket zavarja, ugyanis mindenféle képcsőhibára következtetnek belőle.

A kioltás megoldása általában hasonló a csatolmányban leírtakhoz. Lényege, hogy kikapcsolás után az RGB erősítők tápfeszültségét tovább biztosítják, így a képcsövet lezárva tartják (és ezzel a foltok láthatóvá válását megakadályozzák), míg a cső ki nem sül (például a fókusz-G2 szerelvény által képviselt terhelő ellenálláson).

Üdv:
Fülesmester

0

Sponsored links