Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

ONDIA 201 RADIO 1938 SCH

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
122.4 KB
Page
1
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar ondia manual?
Document preview [1st page]
ONDIA 201 RADIO 1938 SCH service manual (1st page)
Preview of ONDIA 201 RADIO 1938 SCH [1st page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    ONDIA 201 RADIO 1938
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Telefunken RR100 rádióerősítőnek nincs hangja. Megoldva.
Szevasztok Kollégák! A fentinek azért nincs hangja, mert nem húz be a RELAY401 24V-os hangszóró kapcsoló relé, illetve tetszése szerint időnként igen. Vagy, ha jó sokáig bekapcsolva hagyom, akkor mégis behúz a relé. Ezt a készüléket már javítottam 2007-ben, akkor is ezzel az áramköri résszel volt hiba. Akkor valahonnan találtam rajzot hozzá, csak nem írtam fel, hogy hol találtam, azóta verem a fejem a falba, hogy nem lehetek ennyire.... A rajzokat pedig össze szoktam gyűjteni, és most nem ezt tettem, azt gondoltam úgy is megtalálom könnyen. Jó volna az eredeti állapotot visszaállítani, ehhez pedig kellene egy rajz. A rajzzal kapcsolatos kérésemet feltettem tegnap a Keresett anyagok listájára. Valami pici, olvashatatlan méretű rajzot itt találtam róla: http://www.radiomuseum.org/r/telefunken_rr100rr_10.html Esetleg ezt a rajzot elő lehetne varázsolni teljes méretében, de nem jöttem rá a mikéntjére. Ha valakinek nem lenne ismeretlen a téma, kérem, hogy legyen szíves segíteni. Előre is megköszönöm. Üdv.: Pista. P.S.: A benne talált IC-k, a lista nem teljes, csak amiket le lehetett olvasni: IC401 STK463; IC301 HA12017; IC102 LA3350; IC101 TDA1047; IC201 TDA1046; IC107 M51903L; IC? TA7317P.
BRG magnó javítása (HT1080Z/64-ben van)
Sziasztok, van nálam egy HT1080Z/64 számítógép javításon, amiben egy BRG gyártmányú magnó van, és lejátszáskor semmilyen jelet nem ad ki. És van benne egy számomra teljesen ismeretlen, TL075-ös IC, amiről adatlapot sem találtam. Gyanítom, hogy hasonló lehet mint a TL074 vagy az LM324, de a lábkiosztás nem igazán stimmel, mintha fel lennének cserélve a bemenetek. Tudnátok segíteni egy adatlappal, vagy bármivel? Üdv. Zoli kép1 kép2 kapcsolási rajz
Revox B77 javítása - Jobb csatorna felvételi hiba
Tisztelt Kollégák és Fórumtársak!

A hétvégén gondoltam egyet, nosztalgiázni volt kedvem ilyenkor előveszem gyűjteményem egy egy darabját aztán játszadozom vele egy kicsit. Most magnózni lett kedvem, mi tagadás engem lenyűgöznek ezek a masinák; az orsók forgása és ahogy a szalag susog a mechanikával - szeretem nézni és hallgatni.... 

Mi tagadás, rittkán kapcsolom be készülékeimet, inkább a polcon pihennek és néha letörölgetem a port róluk... Mint ahogy hallottam nem tesz nekik jót ha sokat állnak, de tetszik vagy nem tetszik időm a hobbymra sajnos erősen korlátozott. Aztán a szerveren otthon annyi zene van amit valószínüleg a hátralévő életemben - sose tudok végig hallgatni.  

Most hétvégén azonban volt egy kis időm játszadozni és befűztem találomra egy szalagot, gondoltam készítek felvételt is vele. Itt kezdődtek a problémák. Az volt a jelenség, hogy a felvételre kapcsolva a készüléket látszólag minden rendben volt, a műszerek jelezték a felvétel szintjét, lámpák rendben világítottak, látszólag minden oké... Majd eltelt úgy 15 perc és azt vettem észre, hogy a jobb csatornán a jel szintje egyre csökken aztán a VU méter mutatója meg se mozdul míg a bal oldal működött megfelően. 

A készüléken - mint tudjuk 3 fejes - lehetséges ellenőrizni a felvétel közben azonnal, mi a helyzet a szalagon. A monitor kapcsolót átkapcsolva LINE módba szólt rendben minden, de vissza kapcsolva Tape módba csak a bal csatorna szólt.... :-(

A törlés működik a régi felvételt letörölte. A lejátszás is jó, más szalaggal is próbáltam és a felvételeket megfelelően szólaltatja meg. 

Kérdésem volna hozzátok hol érdemes elkezdeni a hibakeresést? Minden ötletet szívesen fogadok. Annyit tudni kell még, hogy készüléket kb. másfél éve szétszedtem és minden csatlakozót, potenciómétert, üzemmódkapcsolót kitisztítottam és ahol szükséges volt cseréltem. 

A szervízkönyvet már le is töltöttem, de egy gyakorlatias tanács sokat segíthet amit előre is köszönök!
Pioneer A-110 erősítő
Üdv! Egy újabb beteg került hozzám. Pioneer A-110 erősítő ami látszólag teljesen jól működik de ahogy elkezdem rátekerni a hangerőt kb. 1/3-nál elkezdi kapcsolgatni a kimenetet. Relé kattog, hang akadozik. Ha lehalkítom akkor újra minden jónak tűnik. A kapcsolási rajzot mellékeltem. Előre is köszönöm a segítséget istvancs
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce