Üdv.
Mi okozhat egy Onkyo Tx-7540 erősítő hálózati tápegységében, már másodszorra primer oldali menetzárlatot?????
:hmmm: :hmmm:
Üdvözlet Mindenkinek!
A fent jelzett készülék azzal a hibával került hozzám, hogy minden része tökéletesen működni látszik, csak éppen hangot nem ad ki, tökéletesen néma.
Az erősítő minden utasítást kijelez, bekapcsolás után kb. 5 másodperccel kapcsolnak a hangszóró relék, de minden kimenete néma marad. A tápfeszültségek rendben vannak, a védő áramkör beszabályozását a szervíz utasítás szerint elvégeztem. A "Test Mode" nem működik, az SM-ben üzemzavar esetére javasolt eljárásnál / VIDEO1 és HANGSZÓRÓ A egyidejű lenyomása/ megjelenik a "CLEAR" a kijelzőn, de stby-ba kapcsol a készülék, és semmi változás, a hiba marad. Kérem a témában és a fenti típusú erősítő szervizelésében jártas kollégák segítségét a lehetséges hibák behatárolásában.
Sziasztok! A készülék kijelzője működik, funkciók állíthatók, a rádió rész is hangolható. A végfok kimenetén lévő relék viszont nem kapcsolnak be, a végfokra már nem kerül hangjel, így nem is szól a készülék egyetlen kimenete sem. Van benne egy jó nagy HDMI panel, nagyon sok alkatrésszel, ezen mértem tápokat, amik valószínűleg jók voltak. A készüléket Reseteltem, de nem változott semmi sem. A kijelzőn nem jelennek meg a hangszórókkal kapcsolatos ikonok sem. Ebben a készülékben is ez a HDMI panel okozhatja a készülék problémáit? Valakinek van javítási tapasztalata benne?
Van egy Onkyo TX-NR509 erősítő. A hiba jelenség: bekapcsolásnál a Check SP Wire hibaüzenet jelenik meg, szinte egy pillanatig, majd utána kikapcsol. Kérnék egy kis segítséget a hiba behatárolásához.