Sziasztok.
Saját hangfalak.
Orion HS500 :LA1221 4ohm (31cm)
Az elöregedett(kikeményedett) vászon szél elhuzza a tekercset a központból és előbb utóbb a tekercs megbomlik surlódni fog.
A kérdésem:
Lehet e kapni az eredeti paramétereivel megegyező helyettesítőt.?
Esetleg bontott kivitel is szóba jöhet.
Természetesen egy jó javítóműhelynek az elérhetőségét is megköszönném.
Köszi.
Sziasztok!
Sajnos az erősítőm pár napja nem müködik hibátlanul.
Mikor bekapcsolom akkor ugyebár a védelem megakadályozza a hangszorók koppanását.
Véleményem szerint a védelem müködik, hallom a relék kattanását bekapcsolásnál és hangszoro 1/2 váltásakor, LED is világit. De ahogy kikapcsol a védelem még valami tranziensek vannak es kemény dübörgő / sustorgás van még pár mp-ig a hangszorón. (Függetlenül a bemenet / hangerő választástol)
Első körben a C3602 / C3603 kondikra kondolok, de csak egy tipp.
A probléma akkor jelentkezik amkor több napig ki van kapcsolva.
/Ha valaki leirná, hogy müködik a védelem, megköszönném./
Sziasztok!Hozzám került javitásra egy pár HS 288-as 8Ohm-os hangfalpár.Egyikbe magas másikba közép pille csere.(szakadtak voltak)A középsugárzókon lecseréltem az 1984-es 4.7Mf-os elkót,bipolárisra ahogy azt kell.Abban kérnék Tőletek segitséget,hogy miért van az,hogy az egyik hangfalban forditva van bekötve a középnyomó a másikban meg nem.Mi a magyarázata ennek?És ráadásul ezt már a második esetben tapasztalom meg.Ugyanez volt nem rég egy HS 282-ben is.Nem értem.Segitségeteket előre is köszönöm!
Szervusztok! Kérdezem, hogy a csatolt ábrán (280-as felső ábrák) az LB sugárzóhoz tartozó elkó bekötése melyik ábrán helyes? Az eredeti panelon az LB1031-hez tartozó elkó úgy van szitázva, polarizálva és beültetve ahogy a 4Ohmos változat rajzán látható.