Sziasztok kedves tanya lakók! a fent említett tévével akadt egy kis gond sortranzisztornál szét égett egy 680pF 2 KV kerámia kondenzátor füstölt, ezt ki cserélve, panelt sorvégfok környezetébe szépen átforrasztottam már megy is szépen a készülék de, kb.. 10 perc után a kép méret vízszintesen- függőlegesen megy össze kb 1-CM-t mi lehet még a gond? segítséget köszönöm! Zsolt
Üdv mindenkinek!
Adott egy Orion TV, ami nem kapcsol be. Ha áram alá helyezem akkor csak cincogó hangot ad ki. A bekapcsoló gombra nem reagál.
A cinogás az utolsó kép jobb felső sarkában látható kék színű tekercs-szerű alkatrészből jön (ahonnan bejön a fehér kábel)
Az is nagy segítség lenne, ha valaki a TV típusát, sasszi számát meg tudná adni, hátha valaki ismeri vagy javított ilyen típusú TV-t.
Sajnos nem tudom megadni a TV pontos típusát, mivel a címkéjét lecibálták, így csak képeket tudok feltölteni a TV-ről.
http://kepfeltoltes.hu/130315/20130315197_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130315/20130315198_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130315/20130315199_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130315/20130315200_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Üdv! A készülék nem indul. Kevés életjelet produkál, hálózatra kapcsolva a power led (piros) kigyullad, kézzel. távval is zöldre vált. Ezen kívül semmit nem csinál, még "kikapcsolni" lehet. Szoftver gond, vagy egyéb nyűgje lehet? Köszönöm a figyelmet ! (rajzot találtam hozzá, tápok jók)
Sziasztok!
A fenti panelt szétforrasztották. így csak cserével javítható a TV.
Előre is köszönöm, Üdv, Viktor