Sziasztok!
Tisztelt kollégák segítségeteket kérem ismét. Javítok egy Orion PT90 saszé-val szerelt készüléket. Nem rég cseréltem benne sorkimenőtrafót ment is rendesen eddig most standby sem volt a sorvégfoktranzisztor zárlatos lett. Cseréltem, az eredeti BU2525AF helyett S2000AF-re el is indult csak a képméret akkora volt mint ha 16/9-es lenne egy darabig ment majd előbb pislogott néhányat majd a kép legalján lett egy vízszintes csík kikapcs,bekapcs indult de vagy az említett módon vagy a kép két széle is beljebb volt és enyhe EW hiba és kis idő után le áll. Semmi nem meleg még is enyhe szagot érzek a trafó környékéről. Volt egy BU2525AF tranzisztorom beleraktam indulásnál hallom hogy a trafó indul egy pillanatra de a tranzisztornak annyi lett. BU2525 valamivel gyorsabb de az S2000-el is mennie kéne lehet hogy nem nyitja ki rendesen és csak ezért van kicsi kép? és ezért nem lövi ki? Amit cseréltem: 1,5n/2000v- 10n/1600v- 27n/1000v- TD01- sortáp szűrőkondit, mértem és jó az RV27- RV30. Amikor megy a sortrafóról lejövő feszültségek jók legalább is a 24v rendben. Még annyit hogy hiába kapcsolom AV-re pillanatokra látni a zsizsit (antenna nélkül próbálva). A segítséget köszönöm előre is, várom a véleményeket!
Üdvözlettel: Lajos
Tisztelt "Tanyalakók"!
Az Orion LCD PF~32B TV bekapcsolás után a háttérfény megjelenése után 1 pillanat alatt visszaáll standby üzemmódba.
A történethez hozzátartozik, hogy csak nagyon -nagyon ritkán nézek tévét (gyűlölöm a reklámokat) ezért csak monitornak
használom a dvd lejátszáshoz, illetve ha szerkesztek ilyet akkor azt ellenőriztem, hogy jó lett-e.
A készülék közel 6 hónapja nem volt bekapcsolva. Igaz előtt sem használtam sűrűbben.
A kérdésem : egyáltalán érdemes -e még ezzel foglalkozni) Elég "öregecske" de keveset ment nálam.
: merre keressem a hibát, ha mégis érdemes.
A segítségeteket nagyon megköszönöm! Kívánok mindenkinek szép vasárnapot!
János
Üdv szakik.
Az lenne a kérdésem nincs-e valakinek ehhez 17mb62-1 v1 flash tartalom,az itt 26744623-ast usb-röl töltve indul,de lekapcsol az invertere.Szervíz menübe belépve amíg a fömenüben vagyok van háttér,de bármelyik almenübe belépek lekapcsol az inverter.
Előre is köszönet.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Szép Napot!
Sajna úgy néz ki eltérítő hibás ez a gép egység.
Bekapcsoláskor jó,majd alul felgyűrődik,felül remegni kezd a kép.
Kb másfél óra után vízszintes csík.
Hidegen 6 ohm a képeltérítő tekercs amikor csík van 11ohm.
Esetleg eltérítő beszerezhető valahonnan?
A cső típusa A68EPD10X, MT picture display Germany gyártó.
Köszi,üdv,kovácsa