Üdv a tisztelt kollégáknak!
Eme böszme CRT tévét próbálnám a tulaj kérésére még életre kelteni, de makacskodik. Kiindulásként a TV-t nem lehetett elindítani, csak egy halk nyöszörgés és a készenléti led sűrű pislogása jelezte, hogy nem indul a sorvégfokozat.
Vizsgálgatva kiderült, hogy a képeltérítő fokozat ( TDA8358J  ) EW köre zárlatos volt, és a hozzá tartozó előtét ellenállás (R399 8,2 Ohm 2W) is szakadt, ezeket kicseréltem. A NF-trafót (13022002C Eldor) a megépített teszterrel vizsgálva zárlatosnak mértem ezért azt is cserélni kellett (sajna már nem kapható sehol, de H.T kolléga segítségével egy bontottat sikerült beszereznem). Ezen kívül az I806-os DP130-at is cseréltem (végig olvasva a régebbi topikokat azt is ajánlották ilyen hibáknál), de nem hozott megoldást a dolog, a hibajelenség maradt. Próbára egy másik 100Hz TV soreltérítő tekercsét is rápróbáltam (hátha az menetzárlatos belül) de semmi változás.
Egyébként a sorvégfokozatot leválasztva a táp műterheléssel (60W izzó) stabilan megy 130V-on, a szekunder feszültségek szinte névleges értéken vannak (a stabokon is jók). A kondik ESR-re kimérve.
A témában meglévő bejegyzéseket nagyjából már átrágtam (doku is megvan), de nem tudom merre keresgéljek tovább....
Ha lenne további ötletetek, megköszönöm!
Üdv!
fridiszerviz
Sziasztok
Kérlek segítsetek egy alkatrész beszerzésében.
Természetesen leírom a hiba jelenséget is. 
Adott egy Panasonic tx-32dk20d tv, mely egy sajnálatos kábeltv okozta földhurok miatt tönkrement.
(sz.gép-tv összekötve)
Pontosabban a tv videó jel bemenetei sorra tönkrementek. audió jel átmegy a kiválasztott beneten.
Később megadta magát a sz.gép videokártya tv-outja is. A kapcsolási rajzot bújva ( melyet ezen az oldalon leltem fel, köszönet érte) arra jutottam hogy a videó processzor a ludas. (VPC3215CB8TP  -   csattolva)
Tudnátok nekem ajánlani egy oldalt ahol meg tudom rendelni?
Előre is köszönöm!
Sziasztok!
A címben szereplő tévé nehezen (a távirányító gombon a bekapcsoló gomb megnyomása után sok másodperc késéssel) kapcsol be. Utána is jó darabig nem reagál pl. a hangerőszabályzóra. A távirányító jelét egy LED jelzi a tévé elején. Amikor rendesen reagál, akkor zöld fény villan fel. Amikor nehezen reagál, akor váltakozó sárga/zöld villogás van. 1-2 perc után a probléma elmúlik, és utána már akár a hátam mögé is irányíthatom a távirányítót, akkor is rendesen reagál. Csak bekapcsoláskor csinálja ezt az akadást, néhány percig. Van úgy, hogy emiatt nagyon nehezen tudom bekapcsolni. Vagy ha sikerül is, akkor túl hangos, és nem lehet lehalkítani egy ideig, ami baromira zavaró.
Ha egyszer rendesen beállt, akkor rövid ideig tartó kikapcsolás után visszakapcsolva a hiba nem jelentkezik.
Igen, új elemek vannak a távirányítóban. Gondolom ez szervizben "nem reprodukálható hiba".
Előre is köszönöm a tippeket.
- lcsaszar
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Panasonic plazma tv TH42PA60E.
Induláskor egy pillanatra lesz egy kis halvány derengő fény, aztán leáll. A piros led 6-ot villan.
A segítséget előre is köszönöm!