Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni.
Van egy Panasonic TX-29PM1P TV-m.Egyik nap elment a kép és a hang is.A biztosítékot kinyomta,viszont nem találok semmit ami rossz lehet.A biztosítékot kicseréltem,és annyit csinál,hogy bekapcsoláskor a relé bekapcsol,2-3 másodperc mulva egyet csippant a nagyfesz környékéről,majd a relé kikapcsol.
Kérem,ha van valakinek ötlete segítsen nekem.2SD2578 tranzisztorra gyanítottam,de nem az.
Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.Suhajda István
Panasonic 42pf7520d plazma "A" modul hibás. Nem indítja a tápot. A hibajel a leden nézve 5 villogás, illetve néha 13 villogás. A szervizmanuálban 13 villogás nincs. Javítható, vagy cserélni kell. Mások már piszkálták a TV-t, előéletéről nem tudok semmit. Ha cserélni kell, hol lehet beszerezni? Előre is kösz a segítséget.
Sziasztok!
A fenti TV függőleges végfok IC csere után ismét megadta magát. A cserélt IC LA7845N, cserélve lett továbbá C456 220u/50V és C455 220u/35V, ill. D456 MA2160BLFS zener, amely zárlatos volt. A zener helyett BZX85C16 16v 1,3W került beépítésre.
A zener ismét zárlatos. Lehet, hogy rossz a helyettesítés? Az IC helyett LA7846-ot rendeltem előző fórumokban leírtak alapján. Kérném segítségeteket, hogy mi az amiről esetleg megfeledkeztem, ill. a zéner helyettesítésről mi a véleményetek? (Az MA2160BLFS zéner ami benne volt már nem kapható, ill külföldről lehete, de aranyárban). Előre is köszönöm.
Új IC : LA7846 mechanikus átalakítással. Kevésbé melegszik kb. 50oC-os 4óra üzem után. Remélem bírni fogja.
Köszönöm a hozzászólásokat!
Sziasztok!
Ismét probléma merült fel. A fenti D456-os pozícióban lévő zéner ismét elszállt, pár óra üzem után. A 27V tápfesz rendben volt. A kép csak a felső részen ugrott össze, redőny szerűen ereszkedett le. Kiiktattam a zénert és rövid időre bekapcsoltam a készüléket nélküle. . A kép jó lett. Akkor most nem tudom mi a szerepe. Mellékelek egy képet a végfokról. Ha valakinek van ötlete akkor kérem segítsen.
Sziasztok!
A készülék bekapcsolás után letilt és a készenléti led 3-at villan. A hiba a tápban van, a 9V-os ág zárlatos. A táp tnp8epl90. A 9v-ot az ic854 hibrid állítja elő és ez zárlatos.
Típusa N0Bh2ge00001.
Barkács megoldással elindítottam beépítve egy 79s09, 2a es stabot, elindul de hamar túlmelegszik és újra tilt. A gépben csak 24v van amire rá tudom kötni és ez az ág kb 1A-t felvesz, igy persze a stab fűt mint egy kályha. Szerintetek, hogy lehetne ezt elegánsan megoldani. Próbára betettem egy külső 12v adaptert, és arról hajtottam a 9v stab ic-t, és igy stabil lenne, de elhelyezni az adaptert a gépben az elég nem elegáns. Szóval néhány basrkács ötletet szívesen fogadnék.