Sziasztok !
Tudna nekem valaki segíteni egy Philips lcd tv szerviz menü hozzáféréshez? Modell 26pf8946/12 Minden megoldás érdekel ! Előre is köszönöm !
Sziasztok!
Philips 55PUS7181 típusú tv-m egyszer csak durrant és villant egyet, majd leverte a kinti kismegszakítót. Első körben gondoltam arra is, hogy lehet az elosztó lett zárlatos, de ha máshova bedugtam a TV-t, akkor is lekapcsolta a biztosítékot kint.
Leszedtem a hátlapját, viszont szembetűnő égési nyomokat nem láttam, bár nem csavaroztam le a tv hátáról a panelt.
A TV tápegységének típusa: TPV 715G7831-P01-000-002H
Philips szerviz azt mondta, hogy nem tud már ilyet rendelni (fura mert a tv kb 7-8 éves csak).
Van itt a fórumon aki tapasztalt már hasonló hibát, mi lehet a megoldása ennek?
Panel vagy a tv javításával kapcsolatban is érdekelne vállalkozó szaki!
Köszönöm!
Péter
Sziasztok! A fent nevezett tv-hez kérek javítási tanácsokat. A hiba jelenség: ki veri a biztit, és a táp meghajtó tranyó (ON 4827, cserélve BUT 12-re) azonnal elszáll. A tranyót kiforrasztva, bekapcs. után a primer fesz. rendben (285V), és a készenléti táp is elindul. Köv. lépés: új BUT 12 be, bizti helyére 60W-os izzó. Az izzó közel telj. fénnyel világít,(a tv-re így csak kb. 60V eik) de a táp el kezd működni (természetesen a szekunder kőrben a névleges feszültségek töredékei, kb 40% mérhetők) Egyszerű eszközökkel mérve egyéb zárlatos, vagy szakadt alkatrészt -idáig- nem találtam, ja és a BUT 12 kollektor "hidegítő" 1,5nF cseréltem, de hiba továbbra is fenn áll. Előre is köszi.
Sziasztok !
A fent emlitett laposnak valószinü hogy boot hibája lehet.
Bekapcs. után megjelenik a Philips felirat és el is tűnik de a háttér világítás megmarad később az is kialszik, újragyúl de nem egyidőbe a kijelzővel majd később újra megjelenik a felirat ,és ez igy ismétlődik ,távirányítóra nem reagál ,board gombok nincsenek,board led nem világit.
A mainbord 715G6092-Mod-000-004N .
Esetleg flash csere segít-e, egyéb egyszerübb megoldás is szóba jöhet ?
Előre is köszi a segitséget: Pali