Sziasztok!
A címbéli szerkezettel gyűjt meg a bajom. Barátomé a készülék. Elmondása szerint villámos volt. Se kép se hanggal indult a javítás. A tápban a stby stab icje kuka volt, táp ic csere. Most ott tart a dolog hogy stby-ban világít a pirosan a led de cincog a táp és el szeretne égni az R831. Ha rajzom jó akkor ez egy 22ohmos ellenállás. P+ szal indítva a led zöldre vált nem füstöl az R831 viszont pulzálnak a feszek. Az izzó is villog amit a sortranyó helyére kötöttem. Optót és tl431-et cseréltem már. Ha valakinek van ötlete kérem a segítségét.
Üdv :Gábor
Tisztelt kollégák!
Került hozzám egy Philips 32PFL5605H/12 TV ,amiben DSP138BP tápegység van. Sajnos a tápban bár db alkatrész kipukkant, aminek az értékeit szeretném megtudni.Ha valaki rajzzal tudna segíteni nekem, azt nagyon megköszönném!
Szevasztok :eljutottam egy ujjabb lehetetlen helyzetig,ugyanis a fent nevezett tv-ben kijelzöt cseréltem ,és sajnos erösen fehér a kijelzö ,12v-megkapja távra nagyon halványan reagál de kép az nincs,a régi kijelzövel volt kép a törött sarkokba,a kijelzö nem uj bontott álitolag ugyanijen philipsböl,mit nézzek ez már kifogott,rajtam,még annyit, t-comot cseréltem a törött kijelzöböl,de nincs változás, üdv:lali
Szevasztok
lenne itt egy ilyen készülék aminek nincs képe,csak gyenge kék szin látszik rajta visza futásokkal,feltekert G2 vel a szineket kiforasztva néztem jók,videó táp megvan,bemeneten nincs videójel,szerintem a függőlegesnél lesz valami,gondolom onnan záródik,de egy kis segitség jól jönne,mert herótom van ettől a Philips rajzoktól,ilyen hüjén nemrajzol senki mint ezek,mit nézzek elsőként?