Sziasztok.A készülék táphibás "volt"Áram alá helyezve a készüléket egy pillanatra elindul (megjelenik a nagyfesz) majd készenléti állapotba vált, a p+ gombot megnyomva a led kialszik.Kivettem a sorvégtranzisztort raktam rá egy 220v izzót,a tápfesz 0v,az égő megse villan,ha a sorvégtran.benne van a táp egy pillanatra 140v(megjelenik a nagyfesz)majd a feszültség lemegy 40v-ra.A sorvégtranz. kivéve mérve a tápfeszt 120v-ról indul és egész 200v-ig is felmegy, elvileg 148v nak kéne lenni fixen és a 220v égőnek világitani kellene.Küldök egy csatolmányt a táprajzról.Előre is kössz a segitséget.
Philips - LG LCD TV tápot keresek... (többet is) 42"-os tv-hez
Sziasztok!
A kèszülèk nem indul.A sortranzisztort kivéve, helyére 220/60W izzót rakva a sortàp 145V.A sortranzisztort visszarakva a sortáp leesik 25V-ra.
Amit észre vettem 1534/315mA bizti az E/W fokában szakadt. Amít eddig cserèltem C2543/1n, C2546/10n, C2547/22n, C2549/390n, C2550/560n, C2551/1,5mF kondik, de semmi vàltozàs.
Sziasztok!
A fenti TV bekapcsoláskor csak villan egyet, majd elalszik. Külső tápról meghajtva a háttérfényt , világítanak a LED-ek, és megy a kijelző is , menü, stb. Első körben jó volna a háttérfény tápjáról egy rajz, ha volna valakinek, megköszönném, vagy ha volna tipp, a javításhoz, azt is.
Köszönettel:
Attila