Sziasztok !
Szerintetek mi lehet a gondja a mellékelt képen található TV-nek?
Javítható?
Sziasztok!
Ez TV sorvéghibával került hozzám, BU4508DX zárlatos volt. Cseréltem egy 2508DX-re plusz a C-E közötti impulzus kondit.
A készülék most működik de a hang OSD szerint 0-23-ig néma, 24-en már van hang de itt már ordít.
Mi lehet ez, eeprom hiba?
Vagy a szerviz menüben lehet valami elállítva?
Sziasztok ,
Adott egy Philips 32PHH 4101 LCD TV amelynél sajnos probléma van a háttér világítás tápegységével. A Backlight Step-Up központi része egy PF7708 B SMD IC (SO-8 tokozású) .
A jelenség a következő : A készülék bekacsolásakor egy pillanatra felvillan a Philips Logó nagyon rövid időre majd teljesen sötét az LCD felület.
Ez a felvillanás nagyon rövid ideig tart.
Amit eddig megtettem :
A teljes tápegységben a puffer kondenzátorokat cseréltem.
-A backlight rész bementén a feszültség : 12 Volt ,a a kimenetén a LED csatlakozónál pedig 18 Volt.
- Le töltöttem az PF7708B IC adatlapját amely sajnos nagyon szűkszavú tulajdonképen egy oldalas datasheet........
- A teljesítmény eszközök forrasztásait ellenőriztem átforrasztottam de így sem jártam sikerrel sajnos....
-Ami nagyon érdekes ,olyan ez a hiba jelenség ,hogy mintha maga a főtápegység is váratlanul le tiltana ,pedig nem találtam zárlatot / zárlatos eszköz sehol. Ez onnan tudom ,hogy a főpuffer kondenzátor teljesen feltöltődve marad . Olyan mintha a fő táp kontrollere nem "dolgozná el" a pufferben tárolt feszültséget.
Ezzel a problémával kapcsolatosan tisztelettel kérnék tőletek egy kis segítséget :
-hol találhatok a készülékhez Philips 32PHH4101/88 kapcsolási rajzot / service manualt ?
- mennyire gyakori az ,hogy a PF7708 LED kontroller meghibásodjon ?
-létezik-e az PF7708 hátér LED meghajtóról részletesebb adatlap ?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek !
Üdv : Lengyel József
Helló!
Nem indul a kis huncutja, pedig megvan a táp a bázison a meghajtójel és már tranzisztort is cseréltem. Nincs zárlat sem.
5-let?
Üdv.: Ízirájder