Sziasztok! Kaptam ezt a készüléket, persze nem jó. Átnéztem az elkókat, ESR-re jók. Valaki már táp IC-t cserélt benne, találtam egy BD135-öt 7840 pozícióban ami zárlatos volt, kicseréltem, próba és a tv elindul, a kép is megjön kb. 1mp.-re aztán a relé kattog, a kép villog majd leáll. A BD135 emitterén a 8V (7.8) megjelenik, de mást még nem mértem. Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel? Mi okozhat ilyen hibát?
Sziasztok!
Philips 32PW8106/12 EM2E tv-hez keresek rajzot ha valakinek van és elküldené megköszönném.
Sorvég tranzisztort keresem, hogy milyen való bele mert aki javította egy kis 10A rakott bele
és persze tönkre is megy benne.
Üdv Csaba
Sziasztok,
hoztak egy ilyen TV-t elakadtam vele.
Hiba a beérkezéskor: nagy sorméret, EW hiba, kép teteje csíkos, az oldala cikkcakkos. Eleketrolitkondi cserék után a párnatorzítás szabályozó poti továbbra sem szabályoz, a többi hiba megszűnt. A sorméret potival sincs fokozatos szabályzás, a poti tekerésekor csak a két szélső érték között tud átbillenni.
Az EW modulon az összes elektrolitkondit cseréltem, a 7907-et is cseréltem (bár mérésre jónak tűnik), igaz csak BC546 volt a fiókban.
A sorméretet az ideálishoz közeli állapotra tudtam úgy beállítani, hogy a FET G-D lába közé tettem egy 22k ellenállást. Ebben az állapotában egy minimálisat szabályoz a párnatorzítás potija is.
Kifogytam az öteletekből...
Köszi
Üdv.
Tamás
Sziasztok!
Többedszerre jár nálam ez a kis TV, videóját nem használják, mégis időnként megbolondul, és lekapcsol video mechanika hiba miatt. A programtárcsa pucolás, optók tisztítása után 1-2 évet ismét működik. Van lehetőség, hogy ki legyen belőle írtva a mechanika és csak Tv-ként üzemeljen?
https://elektrotanya.com/philips_14pv374-14pv375_tv-vcr_combination_sm.pdf/download.html
Üdv: Jácint
Programtárcsa kimenete (R261) 22k-val földre húzva.