Üdv. Mindenkinek!
Egy HT4600 DVD lejátszó mélynyomó ládájának a hangerője nem szabályozható le megfelelően.
Elvileg az opció gombbal az AUDIO SETUP menüben lehetne állítani a hangszórók hangerőjét egymáshoz képest de kiderült, hogy a készüléken semmilyen SETUP menü nem érhető el. Az Opció gomb megnyomására a SETUP kiíródik a kijelzőre de a nyilakkal már nem lehet egyik SETUP menüt sem elérni.
A "nyilas" gombok természetesen nem hibásak mert normál üzemben ellátják a funkciójukat.
A Philips márkaszervízben sem hallottak még ilyen jelenségről.
Valaki találkozott már ezzel a hibával?
Olyan mint ha a készülék egy nem egészen megfelelően kódolt távirányítóval lenne vezérelve...
Üdv.
Tibor
A címben említett lemezlejátszót próbálom megjavítani. Szétszedtem, egy 2A-es biztosíték kiment benne, azt cseréltem és egy drót le volt szakadva a lemezlejátszóról, azt visszaforrasztottam. Most bekapcsol, a tűt elkezdi mozgatni a lemez irányába, de amint odaér és leengedné a lemezre, kattan egyet és elindul visszafelé. Mi lehet a gond? Videó a problémáról: https://youtube.com/shorts/Q3xpfgcYcDo
Egy szolenoid húzná be magát és az engedi le a tűt és elvileg be is húzza, csak egyből visszaugrik.
Köszi!
Sziasztok!
Van itt egy CD játszó, amiben philips VAM1202/21LD futómű van, úgy néz ki, hogy a lemezforgató motorral van a probléma, hosszú állás után nem olvas egy CD-t sem, de ha sz olvasás előtt kicsit megmozgatom a motort, akkor onnantól kezdve jól működik, rossz esetben egy este alatt a probléma visszajön. A motor kapott kenést, de az nem segített, most szereztem egy vadi új VAM1202/12 futóművet, gondoltam átrakom a motort, de ezzel még annyira se jó, ez egyáltalán nem akar felpörögni, ha olvasás közben nagyon bepörgetem akkor NÉHA elindul, de akkor is hamar leáll megint, a motor amúgy jó viszont a két motor típusa nem teljesen egyforma: az eredeti Mabucci RF-300CH (erről nem találtam adatlapot), az új Mabucci RF-300EH, hogyan lehetne felújítani a régi motort avagy mit kell tenni az újjal, hogy jó legyen?
Üdv. Szét szakadt a valamilyen szilikonos anyagból készült passzív hangszóró ennek a hifinek a dobozába . Mivel lehetne ezt kiváltani , mert eddigi kutatásaim alapján reménytelen a pótlása. 16,5 cm az átmérője de már 15cm-sel be lehet takarni a lyukat.
Amit találtam talán belefelfarghatónak még elfogatható áron , az a vidi utód HA 15 1544-618 .
Esetleg valami jobb ötlet , vagy tapasztalat jó e az a lágy szivacsos felfüggesztésű hangszóró ere a célra és mennyire változik a hangzás ilyen beavatkozás után.