Sziasztok!
Egy Philips FW-C155/22 Hi-FI-t azzal hoztak be, hogy a hang torz. Kis hangerőn jó, de ahogy felerősítjük, egyre torzabb. Az SM-keresőben van rajz, de pont a végfokról nem találtam. A végerősítő IC egy AN7124 tip IC, de erről sem találtam rajzot a datashet-ben, csak egy nagyon egyszerű skiccet. Sok bogarászás, kísérletezés után úgy javult meg a helyzet, hogy az IC 4. és 5. (ez test)lába közé beforrasztottam egy 10kohm-os ellenállást, így tökéletes lett, teljes hangerőn is. Szerencsém volt (?) nem tudom, mi a magyarázat, de jó lett a gép, amolyan "vak tyúk is talál szemet" módszerrel.
Megnyugtatásul meg tudná mondani valaki, hogy mi a magyarázat?
Köszönettel:
Attila
Sziasztok!
Az a gondom ezzel az 5 CD táras modullal, hogy az 1-es /legfelső/ fiókba nem tolja végig a tálcát. Többször is próbálkozik. Itt a legnagyobb a kar áttétele. Kézzel rásegítve végigmegy. A szíj nem csúszik, szorulás nincs. :hmmm:
Üdv.:Ckó
Üdv!
A címben említett holmi teljesen kuka. Bekapcsolásnál sem hallani, hogy indulna előtte észrevehető volt. A tápok rendben vannak, az ic-ken hiba szemmel nem látható. Mérni rettenetesen nehéz,teljesen ki kell üríteni a dobozból. Egyébként bekapcsol minden működik a scart-ra ad ki jelet, sőt az előerősítő fokozaton is ott a jel. A végfokot tiltja valamiért . Ha valaki ismeri, találkozott a hibával, megköszönném a tapasztalatai megosztását. Köszönöm a figyelmet !
A végpanelon eltűnt egy vékony fólia, kb 05 mmm széles volt. Teljesen nyom nélkül, ezen keresztül kapták az ic-k a negatív táp egyik részét. Mivel az 5 ic bekötése teljesen egyforma volt, rajz nélkül nem látszott a különbség . Köszönöm a segítséget !
Hello
My devide stopped working, impossible to turn on. Looks to me as power supply is dead.
So, looking for schematics or SM. Does anybody has it or can help with this issue?
Thanks