Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

PHILIPS CHASSIS CP-110 SM.

TV - SERVICE MANUAL
Type: (DJVU)
Size
9.8 MB
Page
102
Category
TV
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar philips manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    PHILIPS CHASSIS CP-110 CP110 SM. CP 110
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
Philips 37PFL8404H/12 lcd tv induláskor fehér kép
Sziasztok!

Saját TV-m,  már hónapok óta vacakol. Bekapcsoláskor teljesen fehér a kép, majd pár perc múlva beugrik a jó kép. Utána már nincs vele gond, akármeddig megy.
Most újabban pedig már ha bejön a kép, kissé homályos illetve körben egy ovális szegély van, mintha CRT lenne, majd kitisztul a kép.

Pár éve volt benne AS.. gamma ic cserélve. 
Esélyes hogy ismét ugyanaz, vagy esetleg táp probléma? ( sok a csavar a hátulján és kevés az időm, ezért egyelőre csak puhatolózom...)

Köszi minden segítség.
Laci
PHILIPS
A fent emlitett tv egy but 11 el meghajtott tap a processzor TMP47C434N rajzot sajna nem talaltam.A kovetkezo hibaval kerult hozzam a tulaj elmondasa szerint ha ment 1 fel napot magatul felhangosodott es elborult a kep nehany kondit kicsereltem a tap primer oldalarol az osszeset meg 1 47uf 355v jarattam a gepet 1 egesz nap meg egesz ejjel nagyon szepen muzsikalt.Hivtam a tulajt h vigye el maj bekapcsoltam neki h nezze beindul szepen megy majd egyszeri kikapcs majd bekapcs indulna de valami megfogja a tapot mindig visszaesik.Kis kutatas utan megtalaltam a bunost 1 dioda a szekunder oldalon ami az optokapcsolot taplalja.Sajna csere utan ez is melegedett a tap ugyan beindult de ahogy terhelest kapott pl 60W izzo sorvegtrafo collector es test koze ugyanaz a jelenseg.Tovabb kutatva megtalaltam a masik bunost TDA2579a szemejeben ezt lekotve a taprol szepen megy a tap izzoval is sajna a dioda meg igy is melegszik de mar nem annyira.Kerdesem a kovetkezo ennek a diodanak mennyire kell melegednie viszonylag keves fesz folyik rajta 8v.A tap rajz szerin amit itt a tanyan szereztem be 1 igen eros dioda van en ennel is nagyobbat tettem bele BY255-ost.Z ic-t meg nem tavolitottam el teljesen csak a 10 labat forrasztottam ki miert melegszik a dioda? egyaltalan hiba ekkora melegedes? valaszokat elore is koszonom
Philips 42PFL3604 bemelegedés előtt függőleges sávososdás(a COF ribbon elengedett)[Megoldva]
Sziasztok! Van itt ez a címben jelzett kiváló kézi készülék, amelynél a LCD panel bal oldalán a bekapcsolás után egy ideig hol a teljes felében fullra fekete, hol csak egy szélső sávban a kék háttér világosabb és időnként abban a sávban vízszintes csíkokkal bozorog is a kép. Idővel enyhül a hiba, majd végül jó lesz a kép. Nos, levettem az LCD panel fém keretét és szemből a bal szélső, a COF-ról az LCD-re vezető szalagkábelt finoman mozgatva jelentkezik a hiba, azaz kb. 10cm-es sávban a fent leírt jelenség. A felesben fekete kép ugyan nem, de amikor jobban pisztergáltam a ribbont, akkor néha kép bal oldali 50%-áig is megmoccant az addig csak a kekenyebb sávban hibás kép. Kifigyeltem, hogy amikor a COF panelre az ujjammal rászorítom a szalagkábel COF panel felőli végét, akkor nincs további reakció a mozgatásra, ezért arra gondolok, hogy nem megtört a ribbon, vagy pedig a chip a közepén lett kh-s, hanem elengedhetett a "vasalás" a ribbon COF panel felőli rögzítésénél. Az volna a kérdésem a Tisztelt Urakhoz, hogy milyen célravezető megoldás volna ennek a hibának az orvoslására a nyilvánvaló kitámasztáson túl, gondolok itt valamilyen megfelelő ragasztó típus, vagy más a panel épségét nem veszélyeztető rögzítési mód alkalmazására, mivel a kép kis idő után helyre áll, ezért jó volna még nem leamortizálni az LCD panelt. Előre is megköszönöm a javaslatokat! Üdvözlettel: dongo
Philips 32pw8609/12 chassis A02E
Sziasztok! Most írok először ide, mert teljesen új vagyok . Nem vagyok Tv szerelő és ezért fordulok hozzátok segítségért! Kb. 2 hete kaptam egy 82cm-es, 100Hz-es síkképernyős Philips TV-t és az a gond, hogy nem indul! Bedugom a konnektorba és csak a led világít, de közben villog is, kép, hang nincs! Az összes kondit kicseréltem, kivéve a 220mikroF/400V-osat nem, mert csak csütörtökön lesz. Azért cseréltem ki az összeset, mert biztosra akartam menni . Az a baj, hogy a hiba továbbra is fennáll, ráadásul valaki már javítgatta már előttem, mert szerintem a tranzisztorok ki lettek cserélve. Aki tud, legyen szíves segítsen, nagyon tetszik ez a nagy TV...az 55cm-es után . Rajzom van hozzá, ha esetleg segítene valaki, akkor elküldöm a rajzot neki is! A rajz szerint 375V-ot kellene mérni a fennt említett pufferkondi(ha jól tudom, de ha nem így van javítson ki valaki) lábain, de csak 300V-ot mértem! Előre is köszi!
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce