Sziasztok,
Van egy Philips 58pus8505 12 TV, aminek a kijelző jobb oldalán a felétől a kétharmadáig vízszintes csíkok, elmosódott kép van.
T-CON modulra gondoltam, de mielőtt nekifognék, tudna valaki segíteni, hogy milyen irányba induljak el?
Csatoltam képet a hibáról, a T-CON modulról és a készulék megbontott hátuljáról.
Előre is köszi a segítséget!
Üdv
a tárgyban szerplő tv-ben felrobbant 2423 poziciószámon elhelyezkedő kék tárcsakondi, annyit tudok leolvasni hogy 1Kv-os volt. Közvetlen a sorvégtranzisztor mellett van a panel szélén. Letöltöttem a rajzot a tanyáról de azon nem szerepel. Tudja valaki az értékét? 2 nanoval próbáltam de túl nagy a sorméret.
Megtaláltam a választ 1 nano.
Valaki már küzdött ezzel az elektronlineon
BAlázs
Sziasztok!
A fent említett tv-n a kép zajos, sötét.(Leginkább a régi tv-k AGC hibájához hasonlít.)Sajnos sem t-con, se más panelt nem tudok próbára cserélni, mert nincs. A tápfeszek jók, háttérvilágítás jó, kh nincs, forrasztások jók, hidegre, melegre nem reagál, tunerről, AV-ről a jelenség ugyanaz. Fényerő szabályoz. Ha valaki találkozott hasonló hibával, vagy van valamilyen ötlete szívesen venném a segítségét.
Köszi: Atti
Sziasztok!
Ide is felteszem hátha valakinek van hozzá ssb-je.
A címben szereplő tv-hez keresek maint.
A 1,2v ágon a mosfetek kivétele után is csont zárlat van. Sasszé: q529 1e la.
3104.303.51026 - 3104.313.62146
Egy kép róla: |