Jó estét Kollégák!
A fent említett nagy magnó rajza kellene, de sajna a neten csak fizetőset találtam. :-(
A hibái: rossz a végfok ic mind a két oldalon, tda 1011a. Próbára lett beletéve próbanyákon tba 810, de akkor a magas, a mély ás a surround szabályzás nem megy, csak loudness van.
Rádiója fm részén : nincs sistergés/zaj/, adókat alig fog. Az antenna helyzetére nagyon érzékeny, és az adókat is igen halkan fogja.
Ha lenne valami ötlet?
üdv:atis
Üdv!
Philips CD104-et sikerült szereznem. A tálcanyitó orvoslás már folyamatban, de a nélkül is ki tudtam (vagyis nem) próbálni a hangját.
Működik szépen olvas, vált, de hang nem jön ki belőle, esetleg ötlete valakinek?
kösz
Sziasztok!
Alkatrésznek (motor-fej miatt) vettem aprópénzért ezt a kettős magnómechanikát, más javításhoz - de kicsit jobban megnézve a hátán levő panel alkalmas lehetne egy másik projektemhez. Konkrétabban egy régi, mechanikusan még feltámasztható hordozható magnóba tennék be egy sztereo erősítőt (végfok nem feltétel), helyszíni felvételek céljára - de amíg semmiféle bekötést nem tudok róla, addig ezzel a példánnyal nehéz lenne..
Egy másik fórumon annyit mondtak tippnek, hogy feltehetőleg Philips mini-hifiben volt eredetileg, és ez a közepén levő csavar alapján hihetőnek is tűnik. Valaki esetleg korábbi szerviztapasztalatból be tudja azonosítani, mely típusból származhat? Szervizkönyv birtokában már egyszerűbb lenne a feladat.. :)
Előre is köszönöm, ha van tippetek!
Tomi
Sziasztok!
Tippet, segítséget kérnék 3 tálcás Philips 680C midi HiFi hibájának behatárolásához, tapasztalat hiány miatt.
A forgótálca mechanikájában a szíjakat már lecseréltem.
Philips VAM1021 optika
Hiba:
Mindhárom lemezt pozícióba forgatja, a motor a lemezt egy fél körben megmozdítja, majd leáll.
Az optika is 2-3 alkalommal felemelkedik, de fényt nem látok a lencsén üres tálcánál.
Mindhárom lemeznél megismétli, majd NO DISK felirat a kijelzőn.
Köszönöm a válaszokat, üdv: Csaba
https://www.youtube.com/watch?v=TvfBPS2MmmI&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=I4NwLlZyQQw&feature=youtu.be