Üdv Mindenki!
A fent nevezett sajnos komoly hangot produkál és egy kis szaga is van, persze lehet csak az erőlködéstől van.
Szétszedtem és azt tapasztaltam, hogy a motor egyik irányban megszorul,a másik irányban szabadon forog, de recsegős, sercegős hangot ad ki a szélkerék/szénkefe oldali csapágy felől, aminek okán gondolom, hogy vagy belekerült valami, vagy a csapágy adta meg magát. A szélkerékburkolatot leszedve és a szélkerékre állítva, majd oldalirányba megmozgatva kismértékű kotyogás hallatszik. Ebből következtetve csapágycsere esedékes lenne. Csakhogy!
Sem a szénkefét, sem a forgórészt nem tudom kiszedni, mert a motor összefogató csavarjai a szélkerék felől vannak becsavarozva. A motor felépítménye kísértetiesen hasonlít a HR8731-HR8978 típusú porszívó motorjához, már amennyit láttatni engedett a tanyán található SM.
Sajnos a szélkerék felől nincs rögzítőcsavar, hanem valami lemez van a tengelyre préselve, így azt nem tudom levenni és ellenőrizni, illetve cserélni az alkatrészeket.
Igaz ugyan hogy már majd 20éves lesz, de szeretném megmenteni az enyészettől, mert már szinte családtagnak számít. :D
Van-e a szétszedésének, majd újbóli összerakásának valamilyen trükkje?
Várom építő jellegű hozzászólásaitokat és tanácsaitokat.
Köszi
Sziasztok ! Már korábban szó volt a vaslóról , sikerült vezérlő panelt beszerezni ! látszólag működik olyannyira hogy állandóan fűtene minek következtében a hőbizti megadta magát ! A készülékben van még egy panel ami tápokat állít elő a procinak és 24 V ot a rellé meghúzásához ami a fütőszálat kapcsolja , nos ennek a panelnak a rajzát keresem hogy tovább tudjak lépni van egy pár SMD tranyó rajta vagy dióda talán rajz alapján lehetne eldönteni ! A hőfokszabályozó poti és termisztor ami a vezérlő panelhez csatlakozik rendben a hőbiti átkötve ideiglenesen a hiba behatárolása véget ! Várnám ötleteiteket ! Üdv!
Helo.Szétment e porszivó csapágya.Nem tudom kibontani a turbinás részt .Kérlek beneteket segitsetek.Köszönettel Deák Ferencz.
Sziasztok,
A szivattyút egy azonos teljesítményű másik ULKA-ra cseréltem, ami tesztelten működőképes. Összerakás és újraindítás után a jobb alsó LED a vezérlőpanelon lassan villog, ami általában a kávézacc fiók kontakthibáját szokta jelenteni, de itt az ajtó zárása rendben van.
Mi lehet a hiba oka?