Tiszteletem a kollega uraknak!
Hozzám került ez a szerkezet, mely bekapcsolás után a SAFE felirattal fogad.
Gondolom, néhány alkalommal elüthették a kódot, tehát hagytam bekapcsolt állapotban, hogy visszanyerjem a kód beütési lehetőséget.
Más készülékek, ezt, fél, egy óra után meg is teszik, de ez a csoda, immáron a nyolcadik órájában van bekapcsolva, és még mindig ugyan az a felirat.
Van valamilyen trükkje ennek a készüléknek a SAFE-ből való kivételre?
Válaszaitokat előre is megköszönve:
exGelkás
Sziasztok!
Lekerült a padlásról a fent említett rádiós lemezjátszós magnós erősítő :D
Amennyire emlékszem kiment a végfok IC és már helyettesítőjét se kaptam anno 2004-ben. Már nem emlékszem a számára, csak azt tudom, hogy 2db 10 lábú STK volt benne, amire külön külön 1x50V megy.
Előbb szétnéztem az STK-k között és csak párat találtam, ami 10 lábú és nem dual táppal működik. De nem hiszem, hogy 6,5W meg 12W stb. ilyen kis teljesítményű lett volna. A trafó méretéből is gondolom, bár nem tudom hány vattos lehet, meg régen sokat hallgattam és döndött, mint állat.
Az STK beszerzési lehetőségéből kiindulva inkább raknék bele egy 2x50W 8ohm végfok lapot. Ezzel meg az a baj, hogy nem igazán találtam olyat, ami 1x50V-ot elbírna. Vagy a trafót kéne kicserélni, hogy dual táp legyen benne, akkor már lenne erősítőből választék, csak elég drága megoldás. Vagy a benne lévőt kéne redukálni kb 24V-ra. Nem tudom ez mennyire jó ötlet egy erősítőnél.
Esetleg, ha valaki tudna ajánlani egy jó megoldást, vagy IC-t/tranyót, vagy kész panelt, ami nem túl drága, annak örélnék.
Üdv. Zso
Sziasztok!
Van egy Philips AZ1226 lejátszóm ami csak akkor hajlandó elkezdeni olvasni a cd-t ha megdöntöm a lejátszót.
A lézerfej takarítva lett pár kondi cserélve lett.
Ha elkezdi olvasni akkor határozottan azonnal beolvassa a cdket és lejátszás közben sem akadozik akármilyen helyzetben van, csak az elején csinálja ezt hogy azonnal NO felirat jelenik meg (amúgy a CD-t megpörgeti egy pillanatra). Bár ha 1x beolvasta és akkor cserélem a cd-t akkor azt is elkezdi beolvasni (az esetek 90%-ban).
Mi lehet a hiba? Lézerfej dőlésszögét állítsam a rögzítő csavarokkal?
Találkozott már más is ilyen hibával?
Amúgy ez a saját készülékem és a suliban ahol dolgozok ott már 3 ugyanilyen készüléket tisztítottam beleértve a lézerfejet és azok gond nélkül olvassák a lemezeket. (előtte persze nem olvasták)
SM:
Philips Az 1226 service manual
Üdv. Gabee
Üdv mindenkinek.
Kérnék egy kis segitséget a fentemlitett minihifi javitásában.
A készüléket sok idö után vettem elö,nem volt használva,gondoltam kitakaritom elinditom.
Inditásnál rádio,erösitö,hangszinszabájozó ok.
A kazetta része lejátszáson a csévélö csonk nem forog,tekerés megy mind a két irányba.
Szétszedtem és a fogaskerék ami kapcsolodik a csonk és a hajtótengely közzé le van darálva a fogai,logikus ,hogy nem forog.
Ha van valakinek ilyen mechanikája vagy fogaskerék vagy valamilyen módon tudna segiteni Szépen köszönném.
Tudom a készülék nem egyy csúcskategória,de nekem megérné megjavitani,sajnálom szétszedni vagy kidobni.
Próbálok képeket is feltenni mert úgy könnyebb beazonositani ,hátha van valakineg elfekvöben alkatrésze.