Sziasztok!
PIONEER A303R erősítő hangerőszabályozójának cseréjével kapcsolatban vannak kérdéseim.
Mielőtt szétbontom,próbálok tájékozódni!
A hangerőszabályozó egység "poti" vagy enkóder,vagy egyéb?
Javított ilyet valaki?
A "VOLUME" egység típusa? (A panelen AWZ 5546 felíratot látok,de lehet,hogy csak alkatrész pozició szám)
Üdv. Ottó
Sziasztok!
Most került a kezembe ez az erősítő, szétszedve kiderült hogy megszakadt a 5A-res bizti. Átmérve minden végfok tranzisztor jó, de nem indul el a táp része, vagyis hiányzik a +-25V. Most átmérve a meghajtó tranzisztorait, hibásat nem találtam, most a HD7402P icére gyanakszom, de nem találtam beszerzési helyet itthon. Valaki tudna segíteni, hogy tönkre szoktak menni? Ha igen akkor meg mivel lehet helyettesíteni?
Sziasztok. A fent említett erősítőben az egyik IC biztos rossz, hogy melyik az még nyomozás tárgya. Van e ötlet a beszerzésére?
Üdv, Laci
Hellótok!
Hozzájutottam egy Pioneer XCM-66D, CD-MP3-FM-DAB-Internet-USB lejátszóhoz. Minden funkció szépen működik rajta, kivéve az USB-s MP3 lejátszást. A hibajelenségek:
- Nem ismeri fel, hogy USB csatlakoztatva van
- Felismeri, de nem tudja olvasni
- Elkezdi beolvasni a tartalmat, de "Nincs USB" üzenetet ad
- elkezdi lejátszani a számokat, és kiírja, hogy nincs USB.
A PenDrive szépen melegszik, ha kihúzom belőle. Még nem szedtem szét, egyenlőre valamilyen leírást próbálok szerezni róla, mert sajnos semmilyen szervíz leírásom nincs hozzá.
Van esetleg valakinek tapasztalata, javítási ötlete?
Köszönettel:szuts