Sziasztok! A fent szereplő combóhoz segítséget szeretnék kérni:
Azt csinálja, hogy bekapcsolás után kb. 5 másodperc múlva kikapcsol. Ezt akkor is megteszi, ha DVD/CD lemezt szeretnék betenni. Bekapcsoláskor a LED-ek megfelelően világítanak.
A kazetta behelyezése kriminális, egyébként, ha sikerül, tökéletes a kép, a hang.
Tehát:
1. Kazetta belyezése a nyílásba. (hiába nyomnám tovább, nem megy, így nem kapcsol be.)
2. Bekapcsolás, ("function" gomb megnyomása)
3. Ekkor tovább lehet nyomni a kazettát és be is tölti, indul a lejátszás.
Szétszedve azt lehet látni, hogy a betöltö motor "ráfeszít" a betöltő mechanikára, ha ki van kapcsolva. Ellenben bekapcsoláskor "kilazul", alapállapotba kerül a mechanika.
Letöltöttem a doksiját. A kijelző két szélső kivezetésének feszülségét szerettem volna megtudni, de a rajzon nem szerepel érték. Én -17,2 és -15,7V-ot mértem. A többi feszültséget még nem ellenőriztem. A tápegység részében nincs kondi felpúposodva.
Bocsi, ha hosszúra sikerült... ;)
Üdv: Födi
LEZÁRTAM. A készüléket visszaadom.
Sziasztok!
Segítségeteket kérném a két, fen említett típusú videomagnó szervizelésében. Tudnátok ajánlani olyan megbízható szervízt, ahol biztonsággal életet lehelnek a gépekbe? Az ITT-ban van egy zárlat valahol, ami a tápegységet már kétszer leégette, kétszer építettem újra. Kimérve a csatlakozókon nincs semmilyen rövidzár. Kellene egy nálam sokkal-sokkal tapasztaltabb, hogy életre kelhessen.
A Panasonic szerintem mechanikai hibával küzd, de nem találom az okot. Gyűri a szalagot és már nem merek beletenni kazettát.
Ha valaki ismer jó szakembert, kérem segítsen, mert rengeteg S-VHS kazettám van és szép lassan szeretném digitalizálni.
Köszönettel:
Csaba
Tisztelt Tanyatársak!
Sikerült beszereznem egy a címben szereplő készüléket, teljesen üzemképtelen állapotban. A tápegység javítása után szépen elindult, pár másodpercig ad rendes képet, utána kikapcsol és kiadja a kazettát. Sajnos a közlökerék szintén szenved a philips betegségben.
Esetleg akinek van elfekvőbe ilyen közlőkereke, vagy olyan roncs hiányos készüléke amiben ilyen van, vagy esetleg van valaki aki le tudja gyártani, kérem jelezzen.
Koszönöm
Üdv Mindenkinek! Keresek egy fent nevezett C befűzésű bontott Charly mechanikát, mivel a hibás műanyag alkatrész külön nem beszerezhető! Ha akad valakinek, kérem jelezze! Köszi: István