Sziasztok!
Előszór is mindenkinek boldog új évet. Van egy RFT EO213 szkópom amibe kerestem csövet szerencsére kaptam egy kollégától, csak az örömöm kezd kissé elszállt mert nem tudok fényt varázsolni az arcára, a cső újnak tűnik. A feszültségek rendben vannak ahogy a doksiban szerepel, az eltérítőlemezeken a jel meg van ahogy a kell és tudom is állítgatni de semmi. Elviekben a szkóp hibátlan a mérések alapján. Az eltérítőlemezeket már lekötöttem 0-ra fénypont sem jött elő. Az eredeti csőben fűtőszál szakadás volt, most van fűtés világit hátul cső de semmi fény. Van valakinek ötlete hogy mit lehetne még megnézni? Kifogytam az ötletekből. Köszi a segítő válaszokért.
Imre
Sziasztok!
Évek óta kerülgetem, gondoltam, rendbe teszem ezt a tápot. Az összes MM gyártmányú elektrolit kondi el volt kókadva, érdekes módon kapacitásra mind jó volt, de pl. 1000uF 16V esetében a 15 Ohm ESR értéknek picit.. sok :) Eddig a baja az volt, hogy 6V fölé nem ment a kimenete.. Már megy. Stabil, működik, de sípol, mint a veszedelem. Egy vas dobozban van egy soros induktivitás kiöntve műgyantával, de olyan elmebajos hangja van, hogy így használhatatlan, megfájdul a fejem. Mint egy hamis sziréna :)
Mit lehet ezzel kezdeni? Mit nézzek meg?
Köszönöm!
ilyen: http://regimuszereklhanzi.5mp.eu/web.php?a=regimuszereklhanzi&o=uApe2Hc8yV
rajza: https://elektrotanya.com/fok-gyem_tr-9177_egyenfeszultsegu_tranzisztoros_stabilizalt_tapegyseg_0-40v_extra-mc1466_kivaltasa.zip/download.html
MC1466 van benne, de szerencsére jó :) És óvintézkedésnek ebbe valaki betett egy relét a kimenetre, ha betáp elmegy, elveszi a kimenetet a csatlakozási pontokról, így az MC is megmarad :)
Ez a gépkönyv is elmebaj, hogy nem egy lapon van a rajz :) Így marha áttekinthető :(
Üdv!
Hozzájutottam egy SBC 519-es állítható labortáphoz.
Első bekapcsolásra kiverte panelon található 4A-os biztosítékot.
A Gratez híd zárlatos volt, kicseréltem, de a készülék továbbra sem működött.
Jobban vizsgálódva kiderült, hogy hibás benne még pár alkatrész.
D2 és D6 Zener dióda is halott volt, melyek 2,8V-osak.
Ezeket sajnos nem tudtam beszerezni, ZPD 2,7 v-os zénerek kerültek a helyükre. Most minden félvezető jónak mutatkozik, minden ellenállást átméregettem, már nem találok hibás alkatrészt.
A hibajelenség az, hogy 2-300mA kimenő áramnál már lekorlátoz!
Ha R10-et áthidalom, akkor kijön rendesen a feszültség, áram és feszültségmérés működik.
Valamiért az áramkorlát túl hamar lép működésbe! Lenne esetleg valakinek ötlete, hogy merre kutakodjak?
https://www.radiomuseum.org/r/philips_power_supply_sbc_519.html
Itt van rajz a készülékről.
Előre is köszi a válaszokat!
Sziasztok!
Van nekem egy occó kínai multiméterem, és van egy NDKs MTM mutatós (hideg)műszerem, mostanában azon morfondírozok, hogy előrébb kellene lépni a műszerek terén és felmerült bennem, hogy tudnék-e jobb műszert készíteni, mint a jelenlegi kínaim. Digitális műszerben gondolkodom, pl van is itthon kettő MC14433 típusú 3,5digites műszer ic-m, igaz nincs beépített kijelző meghajtója, de az sem egy nagy ördöngösség, akad még pár igen-igen jó minőségű műveleti erősítő. Tulajdonképpen minden információ hozzáférhető, hogy jó műszert lehessen építeni, true-RMS mérés, kapacitás, induktivitás mérés, mindent ami szem szájnak ingere, már a sarki fűszeres is árul mindenféle precíz ellenállást, időm több van, mint pénzem, csak én látom ezt ilyen egyszerűnek? Esetleg valaki épített már magának műszert, szívesen veszek minden ötletet és tapasztalatot is!