Sziasztok!
Műszerek kategória, de ez inkább egy vicc :) Úrbán Úr bosszúja a kergékhez...
A képen látható generátort úgy hozták, egy iskolai bemutatónál használják, nem tudom mire, nem is lényeges. Adtam kölcsön egy műszert, így sürgősen meg kell ezt csinálnom, hogy visszakapjam :)
Lényeg: Bekapcsol, megy. Néha valami zagyvaság ki is jön a kimenetén, de a táp fűt mint a veszedelem. Nem csak egy stab IC, hanem az egész panel. Tápfeszek a stabok kimenetén rendben. A kijelzőn mindig értelmes szöveg van, de a gombokra néha nem reagál, kifagy. Néha megy.. A kimeneti jel ilyenkor bármi lehet... A kimenti amplitudót néha méri, néha befagy a kijelzőre.
Nagyon bölcs módon Urbán Úr kivakargatta az IC-k típusát, mintha bárki ezt a vackot meg szeretné építeni a PIC programja nélkül... Vissza nem szívesen rajzolnám. Jól sejtem, hogy ehhez rajza senkinek nincs, ugye?
Esetleg valakinek ilyen szerkezet? Hátha nem mindenhol van vakargatva...
Első körben az összes ócska kerámia kondit kicserélem rendesre, meg a híres G-Luxon kondikat is. Állítólag nagyon sokat ment, napi 8 órákat, rendszeresen.. Tulajdonképp semmi beszerezhetetlen nincs benne, csak a PIC, de az nem hinném, hogy kakukk, mert nem az fűt :)
Van valakinek valami tippje, merre induljak még? A doski csak álom... Vagy user guide? mert 1 poti, 1 enkóder, 2 gomb az egész, de nem túl emberbarát, vagy a gombokat sem jól kezeli...
Köszönöm!
Sziasztok!
Vateráztam egy szignált, és madzagot nem kaptam hozzá. A vasalózsinór nem gond, de a nagyfrekvenciás kimenete nekem ismeretlen aljzatos.
A belső felépítése robosztus, vastag aluöntvény, nem lenne sem egyszerű, sem szép bnc aljat szerelni rá.
Még képet sem találok róla a NET-en. Vakakinek nincs a ládafián, vagy legalább képe róla?
üdv.
T.
Tisztelt Mindenki!
A kollektív emlékezethez fordulok, mert magam nem találtam meg...
Valamikor régen (10-20 éve) az RT-ben volt egy cikk (és kapcsolás) amivel bonyolult digitális paneleken lehetett a zárlatos ic-t vagy kondenzátort megtalálni. A táppontokra beadott kis feszültséget (kb. 1V) és egy érzékeny milivolt-mérővel lehetett követni, hogy a tápvezetéken merre folyik a nagyobb áram.
Emlékszik valaki hol találom a cikket? Az rt-k megvannak papíron és állományban is, csak nem találom több órás keresgélés után sem.
Köszönöm a segítséget!
sanyika45