Sziasztok!
A címbeli gk.val az történt, hogy rá volt akasztva az utánfutó, majd pakoláskor véletlenül rá lett lépve az utánfutó csatlakozójának kábelére és kicsúszott a kocsi aljzatából a dugó, illetve a dugóból is kicsúszott a vezeték. A drótok visszakötése után próbálva nem világítanak a lámpák. Kocsi biztosítéktábla ellenőrzése során egy 10A-os bizti volt kimenve, amit kicseréltünk. Ezután már "félig" megjöttek a fények, ami azt jelenti, hogy a kocsi jobb oldali lámpái már világítottak, de a bal oldali nem. Sem a rendszám világítás, sem a rádió, sem a ventilátor szabályozó gombjainak világítása nem működik.A többi bizti kiszedve és ellenőrizve mind jó!
Most jön a csavar: ha rá van dugva az utánfutó, akkor minden tökéletesen működik, ha ki van húzva, akkor az előbbi hibák vannak. Mi lehet a hiba szerintetek? Ha esetleg lenne valakinek rajza a világítási áramkörről, akkor légyszi küldje el.
Köszi.
Sziasztok!
A motorvezérlő elektromos pillangó szelep vezérlése tönkrement, semmilyen áramot, feszültséget nem ad ki a kimeneten.A bontóban vásárolt elektronika nem működik, mert az indításgátló aktív. A Renault szerelési könyvben azt mondják, ez az egység a jármű központi egységétől (UCH)kapja meg az indításgátló kódját új korában és ezt a kódot örökre megőrzi. Szükség volna egy "szűz" ("virgin") memória tartalomra.
Tudnátok segíteni?
Sziasztok!
Kamionos barátomé a készülék és az elmondása alapján tudna AUX bemenetén jelet fogadni, de nem tudom a hátsó csatin hová van kivezetve az aux bemenet.
A bekötése érdekelne ennek a készüléknek.
Köszönettel : Laci
Üdv mindenkinek!
Sok ellentmondásos információhoz jutottam a címben megnevezett tárgyak kompatibilitását illetően:
Az interfész típusa: ELM 327 mini bluetooth - "supports all OBD2 protocols"
A gépkocsi típusa: Renault Clio 2 ,BB0A0F/-/-
forgalomba vétel dátuma: 28.04.2000
motor: D7FD7 1149 cm^3
motorvezérlő modul: Sagem Safir 2, (nincs pontosabb adat a sérült matrica miatt)
A lényeg az, hogy a világért sem akar az "interfész" kommunikálni a 2000-es évjáratú Clio 2-el. Egy csaknem azonos gépkocsin ki lett próbálva, de azon se ment. A dolgot még zavarosabbá teszi az a tény, hogy a másik kocsit egy régebbi (elég ormótlan, típusát nem tudom) interfésszel tudja kezelni egy ismerős autószerelő, de a kérdéses autót nem. Azt a javaslatot kaptam, hogy valószínűleg "le van kódolva/védve" és ezért vigyem márkaszervízbe ahol 15-20 euróért "valószínűleg ki tudják oldani". Még mielőtt ezt a tanácsot követtem volna, beszereztem a lentebbi képen ábrázolt kütyüt:

:hmmm:
Az első szemrevételezés után az átlátszó tokon keresztül észrevettem, hogy az órakristály nemhogy ronda-ferdén, hanem forraszhíddal ül a panelen. A készüléket ezért szétszedtem és kiigazítottam a trehány forraszokat. Megjött a Clio is és kb. egy délutános munkával sikerült bekonfigurálni a bluetooth csatornát. Valami kommunikáció már van az interfész és a notebook között, de ennél tovább nem ment a dolog. A ScanTool.net 1.13 nevű szoftverrel próbáltam működtetni (a többi ingyenes cuccal semmire sem jutottam). Tehát a jelenlegi gondot az autó és az interfész közötti kommunikáció hiánya jelenti. Mielőtt márkaszervizbe mennék konzultálni a problémát, választ szeretnék kapni néhány kérdésre. Hisz nem éppen a márkaszervizek "jól felfogott" üzleti érdeke a kliens önállósítása a diagnosztika terén - ugye érthető, mit jelent ez a gyakorlatban?
:?
A kérdéseim:
1. Az adott típusú kocsi rendelkezik-e rendes OBD2 kommunikációval, vagy valami régebbit tud és csak a csatlakozó mérethelyes? Kompatibilis a kérdéses eszköz az autóval?
2. Létezik olyasmi, hogy le van "védve/kódolva" a kérdéses OBD port a kocsiban? Ha igen, akkor mivel jár a használhatóvá tétele az említett amatőr eszköz számára? (Nem szeretném ha hibás firmware-t barmolnának a motorvezérlőbe a cél elérésének érdekében.)
3. Milyen szoftvert javasoltok a készülék használatához? (Szabadon letölthető programra gondoltam. A "jogtisztaság" kérdését ne elemezzük.)
Egyenlőre ennyi. Nagyon örülök minden építő jellegű hozzászólásnak.