Kb. egy hete mindkét rádióvezérelt órám nem képes rászinkronizálni az adóra. (este se)
Kizárt, hogy mindkettő elromlott volna, olyan, mintha az adó állt volna le.
Tud erről valaki, valamit?
* A topik címét átírtam: DCF77 rádióvezérelt órák nem szinkronizálnak -pihe
Sziasztok!
Na, ilyen hibajelenséggel még nem találkoztam, leírom, hátha tud valaki segíteni!
Elektromos bicikli töltő, két ledes, teteje kicsit púpos, púpban kis ventillátor. Akksi csatlakozója mint a bnc, kör alakú. A töltő alján egy nagyobb papír, rajta a típus, meg az értékek: szekunder fesz: 44V(1,8A)/58V(1,8A).
Itt vetődik fel az első kérdés, na most akkor melyik? Aztán a töltőfesz kimeneténél másik cimke melyen a 36V olvasható. Kivülről ennyi. Mérésre a töltő működik, üresen 59-60V-ot ad le.
Belülről: panelt jobban megnézve valami QB36 vagy QC36 felírat található a panelen (rézfólia szöveg nem szita), szekunder oldali kondi feszültsége 65V (220uF). IC-k hibalehetősége kizárva, mind cserével próbálva - 3842, lm358, tl431. Ellenállások kimérve, jók mind, primer és szekunder köri pufferelkók szintén kipróbálva, azok is jók! Tulajdonképpen olyan, mintha ez így lenne jó!
Azonban!
A TL431-nél az osztó úgy van beállítva, hogy ha kiszámolom a szabályzott feszültséget, akkor az jön ki, ami a kimeneten is mérhető. Ha az osztót átméretezem, hogy a kimenő feszültség 44V legyen, akkor az tényleg 44V-ra áll be! De ezzel még nincs vége. A trafónak két szekunder tekercse van. Az egyik a töltőfeszt szolgáltatja. A másik tekercs egy sima dióda-ellenállás-pufferkondi-zénerdióda kompozícióra dolgozik, mely a LM358-at táplálja. A zéner feszültsége 12V az adatlap szerint, mérés alapján 12,4V. Viszont! Ha beállítom az osztót, hogy a 44V legyen a kimenő feszültség, akkor itt a zéneren csak 10V-ot (!) mérek, de látszik, hogy a zéner még nem szabályoz, mert a dióda-pufferkondi feszültsége is ugyanannyi, 10V. Tehát olyan, mintha ez meg kevés lenne az egész cuccnak, vagyis tényleg 56V-ra lenne méretezve a trafó?
Na, ilyet nem láttam még! Valaki esetleg?
Köszönöm!
Üdv!
Imre
Üdv Mindenki!
Van egy (ráadásul) saját végfokom.
Bekapcsoláskor kiül dupla tápfeszre, mivel H osztályú, utána beáll 0V a kimenet, de ez idő alatt a védelem megfogja és megáll. Az összes FET (IRF) illetve tranzisztor (MJ) jó benne. Ha kiveszem a kapcsoló FET-eket akkor is megcsinálja ugyan ezt. Ha a védelmet leakasztom indításra, majd vissza akkor utána tökéletesen "muzsikál".
Valakinek valami tipp?
A rajz itt is fent van.
üdv.
Mihi
üdv:kíváncsiságból kérdezem.
Próbált-e valaki 230V-os LED lámpát normál, régebbi fajta tirisztoros/ triakos fényerőszabályzóval üzemeltetni?
(amilyet a kapcsoló helyére lehet beépítení, pl Kontakta)
Bálint