Sziasztok!
Hozzájutottam egy pár b31 preludiumhoz lerohadt peremekkel.
Kérdésem,membránra ha belülre ragasztom a peremet nem kivülre akkor a hangszóró specifikációja változik vagy sem.
Netes képeket nézve mindenki kivülre rsgasztja gondolom így könnyebb de szerintem undorító is.
A második képen még nincs rátagasztva sőt takaritva sem csak próbára raktam fel.
Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy rajtam kívül, javított-e valaki ilyen erősítőt végfok hibával, és sikerült-e beszereznie hozzá alkatrészt??? (STK1039)
A tápegységet, a tanyás rajz alapján sikerült kijavítanom (köszi) :D el is indult, viszont végfok alkatrészt nem találok hozzá!
Bármilyen megoldás, ill. helyettesítő alkatrész info érdekel!
Előre is köszi!
Üdv: Zsolti
Sziasztok. A cimbeli erositovel szenvedek. Hibasan vettem, csak az egyik bemenetrol mukodott. Mikor levettem a tetejet, lattam, hogy a bementvalaszto ic at van kotve. Rendeltem egy masikat, de ez sem akar mukodni. Mintha teljesen halott lenne, nem megy at a jel rajta - nincs egy bemenet sem kivalasztva. +- tapfeszek megvannak, a kapcsolat a kontrollerrel pin to pin leellenorizve. Nincs tobb otletem, szerintem 2 lehetoseg maradt: vagy a bementvalaszto ic halott, vagy a kontroller, bar a kivalasztott bemenetnek megfelelo ledek kigyulnak. Volt valakinek hasonlo esete?
Sziasztok!
Új vagyok itt és nem is szakmám,de kidobni nem akarom és értékben meg annyit nem ér,hogy utazzak vele valahová szerelőhöz.
Szóval van a fő panel és mellette az oldalához rögzítve egy kisebb panel van. Van rajta filter meg minden ami a hang útjába nem kellene ezért amikkel a főpanelhoz van kötve vezetékek abból nekem csak az rca jelre lenne szükségem ill. hogy sztereo módban működjön.
Két kérdés:Melyiken tudom direktbe bevinni a hangot tehát közvetlen az rca aljzatra forrasztva és hogy a híd kapcsolót ki kapcsoljam,tehát normál sztereóba tudjam használni.Se vágás semmi másra sincs szükségem belőle.
Az erő működik bár úgy látom javítva volt. Van egy susogós alapzaja is,de a kondi el volt folyva amit ki cseréltem,bár a rajzon nem találtam és én szerintem utólag lett bele rakva. Valószínűleg gerjedés miatt tették bele. A lényeg,hogy minden felesleges áramkört ki kötném belőle.
Ha tudnám,hogyan kell ide betölteni megtenném,de a kapcsolási rajz linkjét tudom csak beilleszteni
http://elektrotanya.com/the_harman_kardon_ca240.pdf/download.html