Helló ! Szereztem egy EKM YCST Thomson-hidat. Szép, megkímélt és még sosem volt kibontva (gyári plomba rajta van).
A géppel kapcsolatban szeretném megtudni, hogy az előlapon bal alul levő telefonkulcs feliratai, az "F" és a "D" betűk mit jelentenek ? Miért kell mindkét kapcsolóállásnál kiegyenlíteni a hidat a mérésnél ? Más Thomson-hidak (pl. a Ganz-féle XTH-1) csak egy nyomógombbal rendelkezik a méréshez.
Továbbá, keresek a műszerhez gyári leírást, kapcsolási rajzzal együtt. A gépben vannak ellenállások szépen, amik értékeit szeretném megtudni, valamint, hogy hogyan képezik a négyvezetékes mérőhidat ? Az esetleges későbbi javítások miatt.
A műszer képe innen van: http://www.radiomuzeum.hu/index.php/muszerek/ekm/ekm-thomson-hid (utólag is megköszönöm Perneki úrnak Verőcéről, hogy felhasználtam a műszerhez tartozó képeit).
Köszi minden segítséget.
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy kinek milyen tapasztalata van az Atlas Peak ESR70 típusú ESR mérőről. Mennyire megbízható, használható.
Üdv.: Tricky :)
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el"
Szevasztok!
Analóg kijelzésű labortápomba szeretnék digitális kijelzőt építeni. Vettem 2 db PM-435 panelmétert, mert azt olvastam, az mindent mér. A hozzá adott leírás szerint át is kötöttem 20 V-ra, illetve 2 A-re. A voltmérő mér is szépen, de az ampermérő az általa felvett áramot méri, a bemenetére nem is reagál. A műszer jó, mert ha visszakötöm feszültség mérésére, úgy működik. Hogyan tudnám árammérésre bírni? A neten semmi dokumentációt nem találtam hozzá, pedig a panelon bőven lehetne variálni.
Üdvözlettel:
Gyula
Helló !
Előre is bocsánat a moderátoroktól, de a címet nem akartam hosszúlére ereszteni.
Tehát: egy műszer előlap felújításhoz keresem az EMG és/vagy EMG-ORION által használt régi betűtípus PONTOS NYOMDAI megnevezését vagy pedig egy olyan, a netről letölthető betűtípust, ami azzel az EMG-s betűtípussal megegyezik. A betűt egyébként világszerte használták a 30-as évektől a 60-as évek végéig. Én elektromos témájú hírdetésekben és EMG műszer előlapokon találkoztam vele.
Más betűtípus NEM érdekel, tussal-szabványbetűvel NEM írok az előlapra, kizárólag az ominózus betű neve vagy egy vele megegyező TTF neve érdekel. A gép előlapját eredeti külleműre szeretném összehozni.
A képeken a kívánt betűtípusból látható példa. Vékony és vastag fajta is érdekel (bár feltételezem, hogy a nevük ugyanaz lesz, csak egyik regular, a másik meg ugyanazzal a névvel bold).
Megköszönök bármilyen segítséget.