Tisztelt Kollégák!
Egy Samsung SyncMaster910MP, GH19TS monitort javítok. Sajnos, nem közvetlen a tulajtól került hozzám, így nem tudtam pontosan, mi a probléma vele. Így azt a hibát javítottam, amit elsőre tapasztaltam, az pedig - mivel TV módban próbáltam ki - bemelegedés után elromló kép volt (hasonló, mint amilyen elhangolódáskor lesz). Ezt az 1,8 V-os stab. IC okozta, csere után megszűnt. A TV kép tökéletes.
Ezután, járatásra rádugtam számítógépre, és akkor derült ki, hogy így rossz a képe. Mintha túl nagy lenne a kontraszt, akkor is, ha teljesen leveszem. Valamit szabályoz, a teljes skálán, de levéve is túl nagy. Tv üzemmódban a kontraszt szabályozás is jó, persze, akkor más a menü.
Van-e valakinek ötlete, mitől lehet ez?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Imre
Sziasztok!
Miután végre sikerült hozzájutnom a távszabályzójához, megszületett a megoldás. A szervizmenüben a PC/DTV auto color menüpontba lépve elvégzett egy beállítást, és ezután tökéletes lett a kép monitor üzemmódban is.
Sziasztok!
Szeretném mekérdezni, hogy van-e Valakinek a fent említett inverterhez rajza. Itt a Tanyán csak egy TXT file-t találtam, de ebben azok az alkatrészek szerepelnek, ami a panelen van. Sajna a Samsung monitorok doksijában a FAN7310-es LCD back lite inverter IC és az AM4512C dual FET szerepel, nekem viszont a BIT3195G IC és a 4502C FET-hez kellene rajz.
Köszönettel: Apáti
Sziasztok!
Ma hozták ezt a monitort, hogy tegnap használták, de ma semmit nem csinál. Szétszedés után átmértem a tápokat, 5V, 14V meg van a tápnál, a proci mellet még mérek 3.2V, és 1.8V szerintem ezek rendben vannak. próbára raktam bele új kondikat de semmi változás nem történt. Mi lehet a gond main-bord vagy még esetleg táp?
Sziasztok!
Ez a monitor nem üzemel, a tápja jó a feszek meg vannak -10V, +10V, +50V, +80V, +5V, a proci is megkapja az 5V-ot, a sornál kibnt van az 50V. Már cseréltem szinkron icét, de semmi változás, a sorvégtranyó sem volt zárlatos, még a led sem villan fel.Lehet hogy a proci adta be az unalmast,vagy más, memoria nélkül is ez a helyzet?