Sziasztok,
Láttam, hogy az elmúlt időben elég sok elhalálozott ebből a Tv-ből. Nekem is szombat este megadta magát, hang volt, de utána csak újraindulgatott.
Ha a BN41-02635 lapról lehúzom a két szalagkábelt (vagy az egyiket) akkor a háttérvilágítás működik, azonban ha mindkettő rajta van akkor csak újraindulgat. De ekkor sem ad képet.
Panelhiba lehet?
Sziasztok!
Egy samsung tv került hozzám. A tv fényes fehér fénnyel indult.180 volt ellenálása szakadt,TDA6107 RGB drájv zárlatos.Ezeket cseréltem.180V oké,kép nincs.TDA6107 rgb bemenetein 1.7 volt mérhető.
Kérdésem mielőtt jobban elmélyednék a problémában,van olyan tapasztalatotok hogy ilyenkor
a zárlatos 6107 kapásból kinyírja az őt meghajtó TDA 9381es proci rgb kimeneteit?(osd sincs)
Várom a válaszotok..köszi..
Cormyus
Sziasztok! Kiakasztott a "drága" készülék.Teljesen változó üzemidő után (20 perctől akár 3-4 óra) fogja magát és kikapcsol,de a következő pillanatban már ujraindul és ezután bizonytalan ideig tökéletesen müködik,majd ismét ki-be és így tovább.Hálózati csatlakozás rendben,kimelegedés (forrasztás)nem észlelhető.Ha van ötlet köszönettel fogadom.
Sziasztok!
Samsung LED tv-n függőleges irányban csíkok jelennek meg, van mikor színesek mindenféle színben, van mikor csak fehér vagy egyéb más szín, van mikor színtelen és csak csíkos a kép. De amikor megpiszkálom (megütögetem vagy erősebben megnyomom a 3. képen lévő panel fölött) a tv hátulját akkor előbb-utóbb kitisztul a kép és akár 1-2 napig is jó. Amikor kitisztul utána működik órákat is akár aztán a következő bekapcsolásnál vagy csíkos megint vagy éppen semmi baja. A szalagkábeleket megpiszkáltam, akkor segített de utána csak maradt a jelenség.
Nem egy mai darab ezért kérdezem, hogy érdemes ezzel foglalkozni vagy kuka? Használtan 7 ezerért lenne bele T con panel úgy látom, de nem vagyok benne biztos, hogy akkor megjavulna.