Üdvözletem a Szakiknak!
Benti monitor javításával megakadtam. Az eredeti hibálya folyamatos ki-be kapcsolgatás, a sorvégtranzisztor BU 2532AW zárlata volt. A tranzisztor és az impulzus transzformátor primer oldali kondenzátorának cseréje után annyiban változott a helyzet, hogy a monitor elindulna, de 7 másodperc elteltével kikapcsol, ill. olyan mintha készenlétbe menne villog a led, de a képernyőn nem jelenik meg a felirat, hogy nincs jel. 220 V.-os izzóval a tápnál a 200 v.-ot terhelve 7 másodperc után az izzó elalszik. Viszont, ha leveszem a videópanelt az izzó szépen világít. A táp nemrégiben lehetett javítva, a primer oldali elkók cserélve lettek. Sajnos rajzot nem találtam a neten csak fizetőset, annyi kérdésem lenne, hogy hasonló hibával eme csodánál találkozott-e már valaki?
Hozzáteszem hobby szinten foglalkozom elektronikával szabadidőmben, ha valaki építő jelleggel segíteni tud, azt megfogadom.
Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászóülásokat üdv. Csabesz.
Üdvözlet mindenkinek!
A címben említett monitor meghatározatlan idő kb 1 óra után,van amikor 3 óra után kikapcsol(nincs kép de működést jelző led világít,mint amikor van kép)táp kondik kicserélve,táp átforrasztva,melegítésre(main boart,power board) nem kapcsol ki.Tapasztalt valaki hasonlót?Ötletek?Előre is köszönöm
Üdv:Mitu
Hi!
Tudnátok segíteni? Lenne ez a monitor. A gombjai össze-vissza átvezettek. Rendbe hoztam őket, de a kép függőleges irányban totál meg van nyúlva.
Van ennek valami menüje, vagy service softja, amivel resetelhetném, vagy beállíthatnám az epromját?
Kösz.
Sziasztok
A fent említett monitorral küzdök,szerintem szoftverhibás legalábbis arra gyanakszom.
Ha nincs vga. jel a kijelzőn megjelenik a no szignál felirat.
Rádugom a vga kábelt a kijelző sötét.A felbontásokat többféle frekivel próbáltam.
Videó jel,szinkron OK.Ha kiveszem az epromot megjelenik egy digital felirat a kijelzőn.
Szóval kellene a i2c és a kontroller tartalom.Ha valakinek megvan kérem tegye fel.
üdv:hifi64