Hello.
Táphibás lett a kicsike, de nem találok sehol rajzot. BN44-00460A. Az smd alkatrészek típusa egyszerűen szemmel nem olvasható. Ha valakinek van róla infója szivesen fogadom.
![](http://sparedparts.com/images/made/BN44-00460A_850_671_90.JPG)
Hello mindenkinek!
Egy Samsung tv periodikus (kb 3mp stepp/stepp) fény-színváltakozása az, ami miatt segítséget kérnék.
Az RGB váltakozásnál az eltünt színnel azonos időben a servis menűben EEPROMBAN az 1,2,3 aloldalon a megfelelő időben eltűnnek a beállított értékek is körkörösen . Mindig csak egy szín hiányzik, de a körbeéréskor kb 3 mp idejére jó az RGB állás. Amennyiben a BUS STOP-ot aktiválom a servis menűben és ha az aktiváció pillanatában jó az RGB állás és a fényerő akkor a beáálítás helyesen megmarad és minden ok. Ami még szokatlan , hogy a G2 ADJUST érték karaktereken egy fajta villogást is látok (ami szokatlan).Ha valakinek volt hasonló hibával gondja, szivesen meghallgatnám a tanácsait.
Én, sajnos még a csöves tv- technika világában (ami már kihalt) tanultam a szakmát és a folyamatos fejlődést csak kis lemaradásokkal tudom követni. Előre is köszi a segítséget ! Jimi
Üdv a kolégáknak van egy proektoros SAMSUNG SP43R1HL1 tv ami ojat brodukál hogy középen aulról egy fekete hullámos cicak csik 20cm hosszan fölfelé a képen van állandóan, hogy tudom eltüntetni.
Ha tud valaki megoldást megköszönön.
Üdv.Csaba
Sziasztok!
Keresnék LJ41-03432A Y buffert. SN755870 ic-k vannak rajta. 1DB Total zárlatos volt. Miután leműtöttem és az Y mainen R5048-at
kicseréltem. (segédtápfesz -60v). A kép felső fele jó lett. Viszont az alsó csíkos ahol nincs ic persze ott fekete csíkok vannak. De a kép alsó része ahol elvileg nem volt zárlat szintén csíkos. Gyanítom, hogy több ic is rossz rajta.
Érdeklődnék, hogy lehet ezeket az ic-ket szépen leszedni nekem az első ilyen jellegű műtétem volt és hát darabokban jött le.
Hőlégfúvon max hömérséklete meg se kottyant neki. Valami nagyon kemény trutyival is fel van ragasztva.